„Dwójka” pojedzie częściej do Chorzowskiej, bo chcieli tego mieszkańcy. „Stanowczy sprzeciw wobec polityki transportowej ZTM”

Mieszkańcy stracili cierpliwość i złożyli petycję w sprawie zmian!

Problem z dojazdem

O zmiany na linii numer 2, mieszkańcy ul. Chorzowskiej prosili jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Brakuje autobusów, które dowoziłyby dzieci do szkół, chociażby na godzinę 7.30 czy 8.00 rano. napisała Pani Monika, mieszkanka ul. Chorzowskiej. Podobny problem mają osoby nieposiadające własnych aut, gdyż nie dojadą również do pracy. W godzinach porannych, z ul. Chorzowskiej, „dwójka” jedzie tylko… dwa razy. O godzinie 4.58 i 6.23 – to nie są godziny, które spełniają nasze potrzeby – piszą inny mieszkańcy kieleckiego Słowika.

Co z 29-ką, pytamy? To nie jest linia, na której można polegać. Osiąga na prawdę duże opóźnienia, nigdy nie przyjeżdża punktualnie, a szczególnie rano i popołudniami. My mieszkamy w Kielcach, a autobusów mamy mniej niż w Masłowie czy Morawicy!piszą zbulwersowani mieszkańcy.

27 września mieszkańcy złożyli petycję!

… wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec polityki transportowej, którą ZTM utrudnia korzystanie z transportu zbiorowego mieszkańcom peryferii miasta. Od lat ul. Chorzowska była pomijana w rozwoju transportu publicznego. Mała ilość kursów, pokrywające się godziny odjazdów [..] teraz, gdy wiele dzieci poszło do szkół, problem zdaje się narosnąć. Jako mieszkańcy kieleckiej ulicy, jesteśmy skazani na 6 kursów dziennie, bo gdyby nie linia gminna nr 29, to zostalibyśmy pozostawieni sami sobie.

Mieszkańcy wskazali w petycji również konkretne kursy, które miałyby zostać wydłużone do pętli przy ul. Chorzowskiej

Petycja pomogła

ZTM przyglądał się sytuacji, ale nie widział potrzeby zmian. Dopiero we wrześniu, kiedy do dyrekcji urzędu wpłynęła petycja mieszkańców ul. Chorzowskiej, wskazująca problemy komunikacyjnego tego regionu, a nawet konkretne kursy linii numer 2, które miałyby zostać przedłużone do ul. Chorzowskiej, ZTM zmienił stanowisko w tej sprawie.

Będą zmiany – podsumowuje rzecznik ZTM, Grzegorz Witkowski. Zwiększymy ilość kursów do ul. Chorzowskiej, prace nad rozkładem trwają – wyjaśnia rzecznik.

Zmiana rozkładu planowana jest na przełomie października i listopada.