Jak będzie – to będzie, czyli mieszkańcy Bilczy z autobusem widmo. Stworzyliśmy rozkład linii 29!

Od piątku do poniedziałku linie 19, 27 i 29 kursują na zmienionych trasach ze względu na remont przejazdu kolejowego przy ul. Chorzowskiej

Bilcza i Kowala w opałach

Od piątku w godzinach wieczornych trwa chaos w Kowali i Bilczy pod Kielcami. Z dwóch linii (27 i 29) mieszkańcom została tylko jedna, 29, kursująca na skróconej trasie do ul. Chorzowskiej. To ona zapewnia połączenie z miastem Kielce.

Jak się okazuje, to nie w ilości jest problem. Zarząd Transportu Miejskiego nie wprowadził żadnych zmian w rozkładach jazdy żadnej z trzech linii. O ile na liniach 19 i 27 problem nie jest na tyle istotny, to na linii 29 jest wręcz dramatycznie.

Autobus jeździ bez rozkładu, jak chce, niczym w komunie – napisał do nas Pan Ryszard, mieszkaniec Bilczy. Myśleliśmy, że faktycznie będzie jechał do Chorzowskiej, ale wracał o godzinach tak jak linia 27 kursowała, ale nie. Kursuje tak, jak chce – kontynuuje

Sprawdziliśmy i faktycznie, rozkład jazdy jest, obowiązujący od dwóch miesięcy. Skracając trasę pojazdów o 40 minut, ZTM nie wpadł na to, żeby zmienić rozkład jazdy?

Jak to wygląda obrazowo: Linia 29 odjeżdża z przystanku Ślichowice i zgodnie z rozkładem kursuje aż do Chorzowskiej, tutaj zawraca i o nieustalonych bliżej godzinach wraca na Os. Ślichowice…

Specjalnie dla mieszkańców miejscowości Kowala i Bilcza wykonaliśmy zadanie ZTM i stworzyliśmy rozkład jazdy na okres objazdu, dla linii nr 29!

Rozkład dla przystanku pierwszego (Chorzowska) oraz po środku (Bilcza Podgórze) dla pozostałych przystanków należy dodać lub odjąć dane wartości czasów przejazdu.