Kolejny etap remarszrutyzacji. Zmiany na liniach 8, 21, 28 i 39. Zupełnie nowe połączenie w centrum!

W sobotę 23 stycznia 2021 roku zostanie wprowadzony kolejny etap zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach

Linia 8 – nowe połączenie w centrum

> NOWY ROZKŁAD JAZDY LINII 8 <

Zmianie częściowo ulega trasa przejazdu oraz godziny kursowania. Autobusy tej linii nie będą już kursowały ulicą Jagiellońską, Karczówkowską, Mielczarskiego i Bohaterów Warszawy.

 Nowa trasa przejazdu to: os. Ślichowice – Massalskiego – Szajnowicza-Iwanowa – Pusha – Grunwaldzka – Piekoszowska – Grunwaldzka – Żytnia – Seminaryjska – Żeromskiego – Zagórska – Szczecińska – Poleska – Żniwna.

 Nowością są kursy w dwóch kierunkach ulicami Żeromskiego oraz Zagórską (osiedle KSM).

Obsługiwane obecnie tylko jednokierunkowo ulice: Żeromskiego i Zagórska otrzymają dwukierunkowe połączenie o wysokiej częstotliwości kursowania, która będzie poddawana korekcie po zniesieniu stanu epidemii.

Linia 21 – odpowiedź na wnioski mieszkańców

> NOWY ROZKŁAD JAZDY LINII 21 <

Od wielu miesięcy mieszkańcy os. Czarnów i os. KSM oraz Zagórze zwracali się z prośbą o zwiększenie częstotliwości kursowania tej istotnej linii. ZTM podjął decyzję o dwukrotnym zwiększeniu ilości kursów. Trasa linii pozostaje bez zmian.

Linie 28 i 39 – ujednolicanie i wzmocnienie

> NOWY ROZKŁAD JAZDY LINII 28 <

Linia 28 z pętli Zagórska zostanie wydłużona do pętli Mójcza, gdzie zastąpi linię numer 8. Dodatkowo dwukrotnie zostanie zwiększona liczba kursów tej linii, co jest możliwe dzięki zlikwidowaniu linii numer 39.

Z uwagi na to, że trasę poza granicami miasta ustala gmina zamawiająca kursy, rozkład linii 28 może wydawać się nieczytelny z uwagi na liczbę wariantów. Na szczęście jest to jedynie złudzenie, gdyż mimo wielości „literek”, każdy z kursów realizuje trasę tak samo na 80% długości. Zmiany zaczynają się dopiero za Dobromyślem, dlatego mieszkańcy Mójczy, KSM czy centrum miasta mogą korzystać każdorazowo ze wszystkich dostępnych kursów.

Mapki poglądowe do zmian