Komunikacja miejska (prawie) na pełnych obrotach. Wraca szkolny rozkład jazdy, a ZTM apeluje o wcześniejsze kupowanie biletów okresowych.

przystanek tablica dworzec

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, już 28 sierpnia ZTM przywraca powakacyjne rozkłady jazdy. Komunikacja miejska (prawie) na pełnych obrotach.

Częściej, szybciej i wygodniej

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że od soboty 28 sierpnia 2021r. w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego komunikacja miejska będzie kursować znacznie częściej, przez co pasażerowie do dyspozycji będą mieli więcej kursów i wygodniejsze przesiadki:

  • przywrócone zostaną rozkłady jazdy obowiązujące przed wakacjami w dni robocze dla autobusów linii 8, 30, 34 i 109,
  • zwiększona zostanie częstotliwość kursowania w dni robocze autobusów linii 35 i 46,
  • wznowione zostanie kursowanie autobusów linii 104 w dni robocze oraz soboty.

Rozkłady jazdy dostępne są tutaj: 8 30 34 35 46 104 109

Kolejnych, pełnych wzmocnień kursów spodziewamy się na przełomie września i października, wraz z rozpoczęciem roku akademickiego.

Kup bilet wcześniej – nie stój w kolejce

ZTM punkt sprzedazy biletow dworzec Swietokrzyskie

Jak co roku, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, ZTM spodziewa się wzmożonego ruchu w Punktach Sprzedaży Biletów.

W tym miejscu przypomnieć należy, że bilety okresowe można kupować również w stacjonarnych automatach do sprzedaży biletów oraz przez internet. Sytuacji niestety nie ułatwia fakt, że automaty stacjonarne są mocno awaryjne i mało intuicyjne – należą do najbardziej nielubianych przez organizatorów i przewoźników w Polsce urządzeń – a sprawę pogarsza brak możliwości płatności kartą.

Do tych, którzy bilet chcą kupić w PSB ZTM kieruje prośbę, o jak najszybsze zakupienie biletów okresowych tak, aby uniknąć kolejek tuż przed 1 września.

Zakupu biletu online można dokonać na stronie Kieleckiej Karty Miejskiej