Ksiądz ważniejszy od pasażerów. Na nowe autobusy jeszcze poczekamy!

Zamknięta impreza, połączona z poświęceniem, uściskami i wzajemnym poklepywaniem się po ramionach, a na deser hit, czyli przejażdżka z honorowym przewodniczącym za kółkiem. Tak w skrócie wygląda impreza związana z przekazaniem do eksploatacji nowych autobusów, które zostały zakupione przez miasto z podatków wszystkich kielczan. Po raz kolejny kółko polityczno-katolickiej adoracji, zamknięte w zaciszu zajezdni, wygrało z ogromną szansą na skuteczną promocję transportu publicznego w Kielcach. 

Tak duża liczba nowoczesnych autobusów, dostarczona w jednym czasie, to doskonała okazja, dzięki której można pokazać kielczanom, że jakość transportu miejskiego zdecydowanie się polepsza. Skala robi wrażenie, co doskonale wiedzą urzędnicy w innych miastach. W Kielcach tradycyjnie idziemy pod prąd. Radość z dostawy nowych wozów należy się tylko urzędnikom i wybranym politykom, a mieszkańcy mogą sobie spokojnie poczekać aż wozy wyjadą na trasy. Dyrekcji ZTM nie interesują pasażerowie, tylko szopka, w trakcie której można przypodobać się władzy oraz MPK, które jest… kontrahentem urzędu.

Jak robią to inni

  • Sosnowiec, 27 października 2017 r. mieszkańcy hucznie powitali (na parkingu przy Urzędzie Miasta) nowe autobusy hybrydowe marki Volvo w barwach PKM Sosnowiec. To była dobra okazja do promocji miejskiej komunikacji. Transportowy piknik zorganizował przewoźnik wspólnie z firmą Volvo. (źródło: infobus.pl)

 

  • Gorzów Wielkopolski, luty 2017 r.
    Komfortowe, dynamiczne, nowoczesne – słowem, takie, na jakie Gorzowianie czekają. (…) Pierwsze autobusy przyjechały do Gorzowa w południe i na jazdę próbną z prezydentem Jackiem Wójcickim za kierownicą, zabrały chętnych mieszkańców i dziennikarzy. Prezentacja na Starym Rynku – tam 5 fabrycznie nowych autobusów, zanim wyjadą na gorzowskie ulice, przez ponad godzinę mogli oglądać mieszkańcy. Pojazdy robiły duże wrażenie. –​ Ładne, czyste i pachnące – mówili gorzowianie, którzy mieli okazję przejechać się nowym autobusem lub obejrzeć pojazd dokładnie. (źródło: gorzow.pl)

 

  • Częstochowa, kwiecień 2017 r.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zaprezentowało dzisiaj na Placu Biegańskiego czterdzieści nowoczesnych solarisów. Częstochowianie z zainteresowaniem oglądali nowe pojazdy, podkreślając, że bardzo im się podobają. (źródło: www.dziennikzachodni.pl)

  • Białystok, kwiecień 2010 r.

Od kilku lat tamtędy autobusy nie jeżdżą, ale dziś wyjątkowo – stoją – w centrum Białegostoku. To z okazji oficjalnego przekazania przez firmę Solaris 70 autobusów. (…) Białostoczanie chętnie przychodzą, żeby zobaczyć auta, dzieci siadają na miejscach kierowców. Piknik w centrum Białegostoku potrwa do 15.00. Będą też gry i zabawy dla najmłodszych. (źródło: www.radio.bialystok.pl)

 

 

  • Słupsk, październik 2017 r.

Słupsk, plac Zwycięstwa. Dziś przed Urzędem Miasta zostały zaprezentowane cztery najnowsze Citywide dla MZK Słupsk. Chwilę po wykonaniu zdjęcia prezydent odbył krótką podróż po Słupsku. (źródło: phototrans.eu)

 

  • Jaworzno, listopad 2017 r.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie zaprasza na Dzień Otwarty. Już w najbliższą niedzielę, 19 listopada od godz. 13.00 mieszkańcy będą mogli zwiedzić nową halę utrzymania i serwisowania pojazdów (pierwszy taki obiekt w Polsce), nowoczesne ładowarki (z pantografem i typu plug-in) oraz nową elektryczną flotę (9-, 12- i 18-metrowe autobusy elektryczne). (źródło: um.jaworzno.pl)

  • Kraków, wrzesień 2016 r.

Cztery nowe autobusy wyjada na miejskie linie. W piątek zaprezentowane nowe autobusy hybrydowe, które kursować będą na linii 154. – Wszystkie te autobusy mają wpływać na poprawę jakości powietrza – mówił obecny na prezentacji pojazdów na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego wiceprezydent Tadeusz Trzmiel. . (źródło: krakow.wyborcza.pl)