Linii nocnych nie będzie, bo… „ZTM nie świadczy indywidualnych przewozów”. Pobierz PETYCJĘ i zbieraj podpisy!

Chodzi o proponowane przez nas zmiany w układzie linii nocnych, o których możecie przeczytać TUTAJ. Chyba nikogo nie zdziwiło, że urzędnicy odmówili wprowadzenia proponowanych zmian, ale za to zdziwił nas ton odmowy, który był co najmniej bezczelny. Wypowiedz pełna ironii i satysfakcji tego, że złośliwie nie wprowadzą zmian. Zapraszamy do lektury…

Petycję i punkty współpracujące z nami możesz zobaczyć niżej

ZTM nie świadczy prywatnych przewozów

Na wstępie odmowy ZTM informuje nas, że… jest organizatorem transportu publicznego w Kielcach – na to chyba nigdy byśmy nie wpadli. Dalej czytamy, że ZTM nie świadczy indywidualnych usług przewozowych – cokolwiek to miało oznaczać było niekulturalne. W uzasadnieniu odmowy dowiadujemy się, że linia nocna N1 nie zmieni swojej trasy, bo kursuje przez osiedla, które generują największy ruch w nocy. Czasem zastanawiamy się, co Pan Sosnowski ma w głowie? W innych miastach, linie nocne wyjeżdżają daleko poza granice miasta i nikogo nie dziwi fakt, że podróżuje nią raptem kilka osób. W Kielcach, dyrektor Sosnowski oczekuje chyba autobusu nocnego wypchanego po brzegi, a najlepiej, żeby ludzie się nie mieścili. Co lepiej, Sosnowski twierdzi, że NIGDY #neverever nie wpływały do ZTM ŻADNE wnioski o uruchomienie linii nocnych na inne osiedla. Czemu oni kłamią w żywe oczy?!?

Weźmy taką Bukówkę albo Os. Sieje – przecież tam nawet w ciągu dnia autobusy nie jeżdżą całe wyplenione pasażerami, to czego spodziewać się po liniach nocnych? Skandalicznym jest fakt, że jeszcze nie dawno Pan Sosnowski twierdził, że komunikacja miejska jest w całości dotowana, czyli nie przynosi zysków, a teraz nagle twierdzi, że uruchomienie innych linii nie przyniosło by zysków? Panie Dyrektorze, chyba trzeba się zastanowić co się pisze.

Nie będą urzędnicy pluli nam w twarz

W najbliższych dniach rozpoczniemy akcję pt.: „Wydobyć z mroku autobusy nocne”. Akcja polegać będzie przede wszystkim na petycji, pod którą podpisy będą zbierane w dużej części miasta. Petycja znajdzie się w klubach w centrum, kawiarniach, a możecie pomóc również Wy!

Zbierajcie podpisy w pracy, w szkole, na osiedlu i wśród znajomych – wystarczy pobrać petycję poniżej i wydrukować!

Plik PDF można pobrać TUTAJ , a poniżej podgląd. Dziękujemy za pomoc!

Petycje można podpisać / oddać w poniższych punktach:

 

Punkty, gdzie może załatwić sprawy związane z akcją:

 

  1. Galeria ECHO – Pon. – Ndz.: 9.00 – 20.00 – Punkt Obsługi Klienta (obok kina HELIOS)

  2.  Przyjazne Kielce – ul. Wspólna 8A / Pon. – pt.: 09.00-18.00

  3. Restauracja Boho – ul. Kapitulna 4 / Pon. – Ndz.: 12.00 – 00.00

  4.  Stary Browar – ul. Rynek 19 / Pon. – Ndz.: 11.00 – 00.00

  5.  Kolorowa Bufet Centralny – ul. Kozia 2 / Pon. – Ndz.: 12.00 – 01.00

  6.  Sklep z Bielizną – ul. Sienkiewicza 4A (wejście od ul. Hipotecznej) – Pon. – Pt.: 10.00 – 17.00

W w/w punktach możesz:

1. Podpisać petycję
2. Zostawić podpisaną już petycję

Dziękujemy za wsparcie!

[pdf-embedder url=”http://komunikacja-kielce.pl/wp-content/uploads/2017/01/LINIE-NOCNE-PETYCJA.pdf” title=”LINIE NOCNE – PETYCJA”]