Masłów zmienia nazwy przystanków, czyli idealny pokaz jak tego nie robić. Zniknęła Podwiśniówka. Linia 12 pojedzie na dworzec.

Gmina Masłów wprowadziła zmiany w nazewnictwie przystanków na swoich terenie. Nazwy są komiczne, mylące i długie jak… sami oceńcie.

Zniknęła Podwiśniówka

Pętla w Podwiśniówce, o nazwie „Podwiśniówka” została uznana przez gminę za błędną. Dlatego też, osoby odpowiedzialne za transport postanowiły skomplikować jak najbardziej się da i przystanek końcowy otrzymał nową nazwę: Dąbrowa / Masłów Drugi… Co ciekawe, pętla leży przy ulicy Leśnej, więc można było sprawę i czytelność znacznie ułatwić, nazywając ją: „Masłów II / Leśna”

Cyfry rzymskie opanowały Masłów

Niestety na jednym przystanku gmina Masłów nie pohamowała swojej ułańskiej fantazji. Zmiany prezentuje tabela poniżej tekstu, a najśmieszniejsze z nich wypisaliśmy dla Was:

Świerczyny I to od teraz Masłów Pierwszy / J. Pawła II / I (Jana Pawła Drugiego Jeden)

Świerczyny II to od teraz Masłów Pierwszy / J. Pawła II / II (Jana Pawła Drugiego Dwa)

Podwiśniówka I to od teraz Masłów Drugi / Krajobrazowa I

Podwiśniówka II to od teraz Masłów Drugi / Krajobrazowa II

Kuriozalne są również nowe nazwy kierunków, które znajdą się na wyświetlaczach autobusów:

Mąchocice Kapitulne – jedna z dłuższych końcówek, od teraz to Mąchocice Kapitulne / Dolna II

Masłów Pierwszy to od razu Masłów Drugi / Marszałka

To niestety tylko kilka zmian, które w stopniu znacznym ośmieszyły władze gminy Masłów. Podczas, gdy w kraju dąży się do skrócenia nazw przystanków, to gmina chyba chciała być przykładem jak tego nie robić…

12 na Dworzec

Jedna z ostatnich linii podmiejskich wreszcie doczekała się przekierowania na dworzec autobusowy. Autobusy od soboty 26 lutego nie będą dojeżdżać do ul. Kaczmarka.

Oops! You forgot to select a pdf file.