O nas

 

 

 

Założyciel Kieleckiego Portalu Komunikacyjnego oraz Prezes Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje – Jerzy Stradomski (po lewej) oraz Filip Jackowski (po prawej) – założyciel portalu Zmieniamy komunikację miejską w Kielcach na lepsze, inicjator i koordynator Kieleckiej Platformy Komunikacyjnej

W jednym miejscu znajdziesz historię komunikacji miejskiej, raporty oraz analizy z jej działalności, a także wnioski dotyczące jej zmian.

  • GRUDZIEŃ 2006 ROKU

Rozpoczęły się race nad pomysłem uruchomienia strony poświęconej komunikacji miejskiej w Kielcach. Jerzy, pomysłodawca pierwszego portalu, od zawsze fascynował się funkcjonowaniem transportu zbiorowego. Nie mógł pogodzić się z tym, że temat jest „olewany”, więc postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Do wakacji trwały prace nad projektem i serwerem strony.

  • CZERWIEC 2007 ROKU

Wersja testowa portalu ujrzała światło dzienne. Twarda bryła, jeden powitalny wpis i trzy zdjęcia autobusów – tak rozwijał skrzydła portal komunikacyjny.

  • SIERPIEŃ 2007 ROKU

Pierwsza, nie testowa wersja zamieszczona w Internecie. Celem tworzenia witryny jest przybliżenie tematyki komunikacji publicznej i jej organizacji oraz wypełnienie luki wśród istniejących stron komunikacyjnych z pozostałych regionów Polski – taki napis widniał zaraz pod logiem, które zresztą jest z nami do dziś.

  • 3 WRZEŚNIA 2007 ROKU 

Oficjalną działalność rozpoczyna Kielecki Portal Komunikacyjny. Na początku jego zawartość obejmowała przede wszystkim szczegółowe informacje związane z: MPK Kielce (m.in. historyczne galerie, spis taboru czy reklam); Kieleckimi Autobusami Spółką Pracowniczą; ZTM Kielce (np. historia biletów, wykaz zmian) oraz targami Transexpo. Powstał również dział zawierający własne opracowania dotyczące organizowanych przetargów czy prezentujący organizację MPK Kielce. Wśród aktualności pojawiały się komentarze autora i współpracowników portalu, które częstą pomagały wyjaśnić omawianą sytuację.

.

.

.

  • LISTOPAD/GUDZIEŃ 2010 ROKU

Zaczęły się problemy techniczne i organizacyjne. Współpracownicy Jerzego odeszli, a osoby pozostałe nie miały czasu na bieżąco aktualizować strony. W Grudniu, swoją działalność,  w wieku 14 lat rozpoczął Filip. Nie podobał mu się fakt, że komunikacja miejska nie jest skierowana do pasażera, a że często jeżdizł autobusami do szkoły wiedział, jak ważne są dobre trasy, linie i częstotliwości kursowania. Zaczął pisać pisma, petycje, zaczął osiągać pierwsze sukcesy. Niewiele później, poznał Jerzego i wspólnie „działali” na rzecz komunikacji.

  • MARZEC 2014 ROKU

Z inicjatywy powstaje Facebook-owy portal”Zmieniamy komunikację miejską w Kielcach na lepsze”. Po kilku miesiącach skutecznej działalności i dużych osiągnięciach postanowiliśmy zjednoczyć siły łącząc nasze serwisy. Dzięki temu – teraz możecie podziwiać nowy portal informacyjny w pełnej okazałości jednocześnie biorąc czynny udział w zmienianiu komunikacji miejskiej w naszym mieście.

Kielecka Platforma Komunikacyjna – najlepsza synteza, najlepsi ludzie, najlepsza działalność!