Radny PiS chce bezpłatnych autobusów w przedświątecznym okresie. „Miasta na to nie stać!”

Radny klubu PiS – Arkadiusz Ślipikowski złożył interpelację w sprawie wprowadzenia usługi bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską aż do 24 grudnia

Fatalny pomysł

Już teraz budżet miasta przeznaczony na funkcjonowanie komunikacji miejskiej jest mocno nadszarpnięty. Jeden dzień funkcjonowania bezpłatnej komunikacji miejskiej, to koszt dla miasta rzędu 90 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę ilość proponowanych dni, do 24 grudnia, 5 dni, będzie to kosztować miasto 450 tysięcy złotych.

450 tysięcy złotych to na przykład roczny koszt utrzymania linii nr 110!

Pomijając względy ekonomiczne, darmowa komunikacja miejska w okresie przedświątecznym sprawi, że siatka połączeń stanie się jeszcze mnie wydolna, gdyż znacznie zwiększy się liczba osób podróżujących przepełnionymi autobusami.

Zdublowany wniosek?

Żeby bezpłatna komunikacja miejska, z powodu smogu, nie była zbyt dużym obciążeniem dla budżetu miasta, muszą zostać uchwalone stosowane przepisy w tej sprawie. Określone warunki i zasady wprowadzania sprawią, że bezpłatne przejazdu faktycznie będą efektywne.

Właśnie w tej sprawie pisaliśmy do Prezydenta Wenty juz 23 listopada. We wniosku zawarliśmy również umożliwienie bezpłatnych przejazdów dla wolontariuszy WOŚP. Większość miast w Polsce, podczas finału WOŚP zezwala na bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej przez wolontariuszy, Kielce jak zwykle były w tyle za wszystkimi, ale teraz – mamy nadzieję – zmieni się to już w tym roku!