Tablice koralikowe i głosowe zapowiedzi w każdym autobusie. ZTM na zakupach.

163 autobusy zyskają tablice koralikowe, a niewiele mniej głosowe zapowiedzi przystanków

Ekrany LCD i zapowiedzi przystanków

Jeszcze nie tak dawno urzędnicy bronili się jak mogli przed tablicami „koralikowymi”. Ich zdaniem nie było takiej potrzeby, a sam system nie przyjąłby się w Kielcach (podobne zdanie mieli o systemie Ciepłego Guzika).

Zapowiadany od kilku miesięcy zakup pełnego dynamicznego systemu informacji pasażerskiej staje się faktem. Wszystkie jeżdżące w Kielcach autobusy będą wyposażone w znajdujące się już w hybrydach tablice koralikowe, a także w głosowe zapowiedzi przystanków.

ZTM nie wymaga, aby tablice były identyczne jak te, które już posiadamy. Niemniej jednak, muszą być spójne systemem i mieć możliwość ingerencji w scenariusz działania.

Na każdy autobus standardowej wielkości przypadać będzie jedna tablica, zaś do przegubowców zamontowane zostaną po dwie tablice. Jedna znajdować się będzie przed środkowymi drzwiami, zaś druga tuż za przegubem lub za trzecimi drzwiami.

Wszystkie autobusy zostaną również doposażone w głosowy system zapowiedzi przystanków znany m.in z autobusów unijnych.

Łącznie, producent zamontuje 197 tablic koralikowych

Ofert na ten przetarg można składać do 6 czerwca br. do godziny 11.30

Nowe automaty do biletów

Przy okazji zakupów, urzędnicy ogłosili również przetarg na montaż nowych automatów do biletów. Urządzenia, które są obecnie w pojazdach mają wiele awarii. Kupiliśmy je stosunkowo dawno, a więc czas je wymienić – argumentowali pół roku temu urzędnicy.

Nowe automaty znajdą się w każdym z pojazdów kursujących po kieleckich ulicach. Pasażerowie będą mieli możliwość płacenia kartą i gotówką, przy czym nie będzie można mieszać rodzajów płatności. Automaty będą przyjmowały wszystkie nominały monet,  od 1 gr do 5 zł.

Urzędnicy premiują dodatkowymi punktami producentów, którzy zaproponują urządzenie lżejsza i mniejsze od obecnych, ale z większym, dotykowy i wibrującym przy wyborze ekranem.

Oferty na ten przetarg można składać do 5 czerwca br. do godziny 11.30

Zamówienia dofinansowane są z UE w ramach Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020. Oba projekty pochłoną ponad 10 milionów złotych i dołączą do projektu „Rozwój komunikacji miejskiej w Kielcach”

Realizacja zadań zaplanowana jest na 2019 rok.