Wszystkich Świętych 2020. Wzmocnienia już w najbliższy weekend.

Nietypowo, bo w okresie pandemii, Wszystkich Świętych dla bezpieczeństwa pasażerów rozpocznie się w kieleckiej komunikacji nieco wcześniej niż zwykle.

Wzmocnienia weekendowe

Do dziś organizatorzy transportu miejskiego w Polsce nie mogą doprosić się o zalecenia GIS dotyczące komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych. Nie trzeba się bowiem czarować, nie ma jakichkolwiek szans na utrzymanie wymaganego reżimu sanitarnego w transporcie publicznym, tym bardziej w tak newralgicznym okresie.

Nie zwlekając, w ślad za innymi miastami, Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach podjął decyzje o pilnym wzmocnieniu linii obsługujących dwa największe cmentarze w Kielcach.

W najbliższy weekend (17 i 18 X) linie: C, F oraz Z pojadą częściej niż zwykle. Linie będą obsługiwane przez pojazdy przegubowe.

Dodatkowe wzmocnienia taborowe otrzymają również linie 4, 30 oraz 34. 17 i 18 października na te linie wyjadą autobusy przegubowe o maksymalnej pojemności pasażerów – informuje Barbara Damian, dyrektor ZTM.

Zarząd Transportu Miejskiego zachęca jednocześnie do planowania podróży z wyprzedzeniem i korzystanie z możliwości odwiedzenia nagrobków bliskich, wcześniej niż wypada to kalendarzowo. Ze względu na sytuację epidemiczną i dla własnego bezpieczeństwa.

Wkrótce pełne informacje odnosnie organizacji pracy komunikacji miejskiej w okresie 30.09 – 02.11