Zmiany na „2-ce” i „40-stce”. Wreszcie będzie porządek w rozkładach?

10 listopada wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy linii. 2 i 40.

Bałagan od blisko dwóch lat

Bałagan w rozkładach obu linii był od dawna. Wielość kursów wariantowych i nieczytelne trasy sprawiały, że pasażerowie, ale i kierowcy, gubili się jadąc tymi autobusami.

W nowym rozkładzie, Zarząd Transportu Miejskiego, uwzględnił wiele zmian, o które prosiliśmy od dłuższego czasu. Pojawiło się także więcej kursów do ul. Chorzowskiej

Podział linii

Od teraz, przez aleję Legionów kursować będzie linia nr 2 – trafiły do niej także kursy wariantowe z linii nr 40, a to oznacza, że rozkłady stały się bardziej czytelne. Liczba kursów przez al. Legionów nie zwiększyła się.

Ponad miesiąc temu mieszkańcy ul. Chorzowskiej złożyli w ZTM petycję w związku z małą liczbą kursów z ul. Chorzowskiej. Dyrekcja urzędu przychyliła się do wniosku mieszkańców, i większość kursów w dni robocze kursuje właśnie do Słowika.

Historia

Być może niewielu już pamięta, ale jeszcze 4 lata temu, linia nr 2 kursowała o wiele częściej. Kursy, nawet co 3 minuty, realizowała na obecnej trasie, z wieloma wariantami. Z uwagi na różnorodność trasy, linia została ostatecznie rozbita na dwie linie i tak powstała linia nr 40. Poniżej prezentujemy historyczny rozkład jazdy linii 2.