Autobusem na Wszystkich Świętych. Nie stój w korkach!

Jak co roku ZTM uruchamia 10 linii specjalnych, a MZD wprowadza tymczasowe buspasy przy cmentarzach.

Urząd Miasta Kielce poinformował o zmianach planowanych na okres Wszystkich Świętych

Cmentarz Stary i Cmentarz Nowy (Ściegiennego)

Organizacja ruchu przy Cmentarzach na ul. Ściegiennego nie będzie różnić się od tej ubiegłorocznej. Na odcinku od Barabasza do Husarskiej obowiązywać będzie ruchu jednokierunkowy. Na prawym pasie ruchu wyznaczony będzie BUS-PAS!

Wjazd w ulicę Barabasza będzie możliwy tylko dla transportu zbiorowego.

Autobusy od strony Centrum miasta będą dojeżdżać pod samą bramę Cmentarza, następnie pojadą ulicami: Husarską – Legionów – Barabasza (omijając tym samym gigantycznie korki na al. Legionów) – Ściegiennego – Jana Pawła II i dalej według swoich tras.

Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie.

Do Cmentarza dojedziemy liniami specjalnymi: C3, C5, C7, C9 i C10 oraz pozostałymi „zwykłymi” liniami dziennymi kursującymi według specjalnych rozkładów jazdy.

Cmentarz w Cedzynie

Wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. W celu ominięcia korków do skrętu w ul. Cmentarną, autobusy będą korzystać ze środkowego pasa ruchu, a przy skrzyżowaniu Policja będzie kierowała je na BUS-PAS. Obowiązywać będzie również zakaz ruchu (nie dotyczący transportu zbiorowego) na ulicy przy bramie Cmentarza.

Autobusy będą wypuszczać pasażerów przy bramie Cmentarza i sklepach (przystanek dla wysiadających) a zabierać z przystanku nieco dalej, za sklepami. Przystanek techniczny zaraz po skręcie z ul. Cmentarnej będzie nieczynny.

Do Cmentarza dojedziemy liniami specjalnymi: C1, C2, C3, C4, C8 oraz zwykłymi liniami dziennymi kursującymi według specjalnych rozkładów jazdy.

Cmentarz Piaski

Prawe pasy ruchu na każdej z jezdni ul. Zagnańskiej od wysokości ogrodów działkowych do ronda przy ul. Piaski Małe przeznaczone będą na parkowanie równoległe.

Do cmentarza dojedziemy linią specjalną: C5, C6 oraz zwykłymi liniami dziennymi kursującymi według specjalnych rozkładów jazdy.

Harmonogram zmian

Dodatkowe linie autobusowe będą kursować w dniach 28-29 października oraz od 31 października do 2 listopada. Zmieni się również organizacja ruchu w rejonie ul. Ściegiennego. Podobnie jak w latach poprzednich linie specjalne będą oznaczone symbolami: C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7, C8, C9 i C10.

28 I 29 PAŹDZIERNIKA
Pasażerowie będą mogli już korzystać ze specjalnych linii – C1, C2, C3, C4, C7 i C8. Ze zwiększoną częstotliwością będą kursować autobusy linii 4, oznaczone jako linia 4C.
Zawieszone zostanie kursowanie autobusów – F i Z.


31 PAŹDZIERNIKA I 2 LISTOPADA
W ostatni dzień października oraz w Dzień Zaduszny do Cmentarza Komunalnego w Cedzynie będzie można dojechać specjalnymi liniami C1, C3 oraz C4. Autobusy będą kursowały według rozkładów jazdy jak w DNI ROBOCZE. Zawieszone zostaną linie 0W, 0Z i 104.

1 LISTOPADA
W uroczystość Wszystkich Świętych autobusy będą kursować jak w NIEDZIELĘ. Do cmentarzy dojedziemy liniami specjalnymi: C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7, C8, C9, C10. Ponadto Zarząd Transportu Miejskiego zdecydowało zwiększeniu częstotliwość kursowania linii 4, 30 i 44, które będą jeździć jako linie 4C, 30C i 44C. Tego dnia zawieszone będą linie F i Z.

ZMIANY NA INNYCH LINIACH
W związku z wprowadzeniem w nocy z poniedziałku na wtorek (30/31 października br.) zmian
w organizacji ruchu w okolicach kieleckich nekropolii inaczej będą kursowały linie autobusowe: 2, 27, 30, 34, 103 jadące w kierunku centrum miasta (do WDK). Od 31 października do 2 listopada zostaną one skierowane objazdem przez ulicę Husarską, aleję Legionów, Sołtysiaka „Barabasza” i dalej wg właściwych tras.

Przystanek Ściegiennego Cmentarz jest jednocześnie przystankiem
końcowym i początkowym dla linii specjalnych C5, C7, C9 i C10.

Autobusy linii 44 (31 października i 2 listopada) i 44C (1 listopada) będą kursowały zmienioną trasą: w kierunku ulicy Kusocińskiego pojadą ulicą Ściegiennego z pominięciem ulicy Krakowskiej, alei Legionów i ulicy Sołtysiaka „Barabasza”. W kierunku ulicy Batalionów Chłopskich od ulicy Marmurowej pojadą przez aleję Legionów i ulicę Sołtysiaka „Barabasza” do ulicy Ściegiennego

Trasy linii specjalnych