BUS PASY i dwa duże przystanki. Autobusy wracają pod cmentarz w Cedzynie miesiąc przed czasem!

Już 27 sierpnia autobusy wrócą pod bramy nekropolii w Cedzynie

Ponad miesiąc przed czasem

Podmiotowy remont ul. Cmentarnej miał zakończyć się dopiero pod koniec września, ale firmy Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Andrzej Michalski z Kielc, z partnerem – Przedsiębiorstwem Budowlano-Montażowym Eltor z Kielc, zgłosili gotowość do odbioru prac blisko 1,5 miesiąca przed planowanym terminem.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach, już od poniedziałku 27 sierpnia pod cmentarz dojadą linie 10 i 106, a od soboty 1 września również linie cmentarne C, F i Z kursujące w weekendy.

Przy nekropolii znajdują się dwa, duże miejsca postojowe dla autobusów. Pierwsze, tuż po skręcie z ul. Cmentarnej, powstało dla autobusów kończących trasę, zaś przystanek początkowy znajduje się wzdłuż sklepów ze zniczami i kwiatami.

Inwestycja priorytetowa

Nie da sie ukryć, że inwestycja była niezbędna szczególnie dla komunikacji miejskiej. W okresie Wszystkich Świętych autobusy nie mogły dojeżdżać do bram cmentarza, a w konsekwencji pasażerowie musieli nadrabiać ponad 500 metrów, po drodze bez chodników. Obecnie wszystkie autobusy, również w okresie Wszystkich Świętych, wjadą pod bramy cmentarza – deklarował ostatnio Zarząd Transportu Miejskiego.

Konkurencja dla aut osobowych

Dojazd do cmentarza wreszcie stanie się konkurencyjną metodą dla zwolenników prywatnego. Autobus, poza odcinkiem na ul. Sandomierskiej, nie będzie stał w korkach, a pasażerowie dojadą pod samą bramę cmentarza.

Niestety, infrastruktura to nie wszystko. Rozkłady jazdy linii specjalnych od lat pozostawiają wiele do życzenia, dlatego należy je zmienić. Do tego szczególnego dla wszystkich okresu pozostały 2 miesiące, więc jest to wystarczający czas do wprowadzenia zmian w siatce połączeń. Autobusy linii specjalnych muszą jeździć częściej. Obecnie jest kilka linii, które kursują co dwie godziny, a w taki sposób nie są one alternatywą dla auta osobowego.

Czy siatka połączeń na Wszystkich Świętych wymaga zmiany?

Zobacz, jak głosują inni

Loading ... Loading ...