W efekcie referendum urzednicy uruchomili konsultacje społeczne. 'To żałosne’ – twierdzą kielczanie.

Około miesiąca potrwają konsultacje społeczne, które uruchomił Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

Kolejny efekt referendum

Na przesterzeni miesięcy widzieliśmy, jak ZTM skutecznie ignoruje zdanie mieszkańców miasta. Wnioski o uruchomienie konsultacji społecznych? ZTM nie wyobrażał sobie konsultacji, a co więcej zaznaczali, że nie zamierzają ich przeprowadzać. Niedługo po ogłoszeniu terminu referendum, dotyczącego ODWOŁANIA PREZYDENTA MIASTA KIELCE, ZTM ogłosił innym termin – konsultacje społeczne dla mieszkańców miasta Kielce. „…w ankiecie istnieje możliwość przedstawienia własnej propozycji przebiegu każdej z 68 funkcjonujących linii komunikacji miejskiej. Zebrane informacje zostaną wykorzystane w pracach projektowych zmieniających obecny układ sieci komunikacyjnej z uwzględnieniem oczekiwań przewozowych pasażerów.”

Od kilku dni, sukcesywanie, wprowadzane są zmiany w rozkładach jazdy. W uzasadnieniach zmian, które pojawiały się bardzo rzadko (prawie wcale) ZTM informuje, że „w związku z dopasowaniem godzin kursowania do potrzeb pasażerów”, modyfikuje się dany rozkład jazdy.

 

„Jak Pan sobie to wyobraża?”

Gdy około rok temu zaproponowałem przeprowadzenie ankiet wśród mieszkańców, otrzymałem zapytanieL „Jak Pan sobie to wyobraża?”. W uzasadnieniu urzędnicy odwoływali się do osób starszych, które nie wypełnią ankeit online, a proponowane przeze mnie ankiety w Punktach Obsługi Pasażerów nie będą miały powodzenia.

Kilka miesięcy temu, gdy proponowaliśmy uruchomienie konsultacji społecznych, podobnie jak wprowadzenia innych zmian, byliśmy odsyłani z niczmy. „Do ZTM można kierować wnioski w formie listownej, elektronicznej – korzystając ze strony ZTM oraz składac w biurze obłusgi interesanta lub na sekretariacie. Jest to sposób, który umozliwia komunikowanie się każdej grupie społecznej” – czytamy w odmownym piśmie dot. uruchomienia konsultacji społecznych.

Wszystkie zmiany w ostatnich i najbliższych dniach, są i będą, niewątpliwym efektem referendum, które odbędzie się 12 czerwca. Mimo tego, zachęcamy do udziału w ankiecie dotyczącej przebiegu wszystkich linii. Ciekawe, w jakim stopniu zostaną wzięte pod uwagę – jej wyniki będą publiczne…

Ankieta dostępna w Punktach Obsługi Pasażera oraz w wersji elektronicznej pod adresem: Konsultacje Społeczne ZTM Kielce

 

Referendum dotyczące odwołania Prezydenta Miasta Kielce odbędzie się 12 czerwca br. Jest to jedyny sposób, aby w nasze miasto zaczęło tętnić życiem. Szczegółu i powody referendym znajdziecie pod adresem: KONIEC LUBAWSKIEGO

 

Na referendum zaprasza Radny Miasta Kielce – Marcin Chłodnicki

chłodnicki