Fatalny stan techniczny autobusów MPK. Pasażerka prawie wypadła… razem z drzwiami!

O włos od tragedii, w trakcie podróży z autobusu wypadły drzwi.

Pasażerka prawie wypadła

W środę, około godziny 7, w autobusie linii 31 jadącego w kierunku Chęcin doszło do poważnego incydentu. W trakcie jazdy drzwi autobusu oberwały się – relacjonuje jedna z pasażerek. Osoba stojąca nieopodal drzwi, prawie wypadła razem z nimi w trakcie jazdy! – oburza się pasażerka. Co więcej, jak informuje nas kobieta, zdaniem kierowcy stan techniczny tego pojazdu był fatalny. Kierowca miał stwierdzić, że „Dyrektorka (Prezes MPK – dop. red.) chwali się super autobusami, a ja muszę jeździć takim złomem”.

Autobusy zagrażają pasażerom

O fatalnym stanie technicznym pojazdów kieleckiego MPK pisaliśmy niejednokrotnie. Brak gaśnic, brak możliwości awaryjnego otwierania drzwi, dziury w podłodze, wiszące (niebezpieczne) elementy i wreszcie… drzwi wypadające podczas jazdy! Czy tak powinien realizować usługi przewoźnik, który ponosi odpowiedzialność za tysiące pasażerów?

Drzwi wypadły, ale zostały już naprawione – podsumował lakonicznie kierownik działu eksploatacji MPK Kielce.Problemu – zdaniem MPK – zdaje się, więc nie ma? Jak zawsze MPK, w trosce o pasażera!

Rzecznik prasowy ZTM poinformował zaś, że sprawdził zaistniałą sytuację. Na szczęście, dla bezpieczeństwa pasażerów, autobus został niezwłocznie podmieniony na sprawny pojazdwyjaśnił Grzegorz Witkowski z ZTM Kielce.

Jakość niezmienna od lat…

Dla potomności, w celach dokumentacyjnych zamieszczamy filmiki sprzed kilku lat 🙂

A może latający wiatrołap?
Mordercza klapa silnika Neoplana?