Flixbus nie odjedzie z Żytniej i uruchomi nowe połączenia. Kolejni przewoźnicy wjeżdżają na Dworzec.

Nowy Dworzec Autobusowy sukcesywanie zwiększa liczbę obsługiwanych przewoźników regionalnych i międzymaistowych

Potentat międzynarodowy

Od czwartku 17 września FlixBus etapami zaczyna przenosić swoje autokary na nowy Dworzec Autobusowy. Na początek odjadą tam autobusy nowych połaczeń. Jak informuje Martyna Madejek z FlixBusa, uruchamiamy linie 1261 oraz N1261 relacji Warszawa-Zakopane, dzięki czemu wzrośnie liczba kursów FlixBusa między Warszawą a Kielcami i Krakowem. Autobusy kursować będą 3 razy dziennie, przez 7 dni w tygodniu.

Pozostałe kursy realizowane przez FlixBusa, będą odjeżdżać z Dworca Autobusowego od 1 października – informuje Barbara Damian, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego

Busy regionalne odjadą z nowych peronów

Zarząd Transportu Miejskiego informuje również, że z tygodnia na tydzień zwiększa się liczba przewoźników przenoszących swoje kursy do „UFO”.

Nowi przewoźnicy to m.in:

  • Bańbura Marek realizujący kursy do Łopuszna przez Górki Szczukowskie i Piekoszów,
  • Opozda Szymon realizujący kursy do Starachowic przez Suchedniów,
  • Łach Łukasz realizujący kurs do Katowic przez Jędrzejów i Szczekociny,
  • Klimkiewicz Adam realizujący kurs do Zakopanego przez Kraków oraz do Płońska przez Warszawę,

Wciąż jednak kilku przewoźników nie dopełniło wszystkich formalności i odjeżdża z Placu Niepodległości oraz ulic Żelaznej i Żytniej. Chodzi o ponad 70 kursów w ciągu dnia. Liczymy, że wiele się wyjaśni do końca września i być może z końcem września uda się zlikwidować tymczasowy dworzec na Placu Niepodległości – podkreśla Barbara Damian.