4 linie specjalne na Święto Kielc. Sprawdź rozkłady i trasy!

Kielce w ruchu” – pod takim hasłem będzie się odbywać tegoroczne „Święto Kielc”, które odbędzie się w dniach 23-25 czerwca. Na scenie pojawi się zespół T.Love oraz znany radomski raper Kękę.

– Chcemy nawiązać do promowania wśród mieszkańców aktywności fizycznej i zdrowego sportowego trybu życia informuje Anna Ciulęba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kielcach.

Pierwszego dnia „Święta Kielc” odbędzie się koncert hip-hopowy, w którym wystąpi między innymi znany polski raper KęKę. Jak co roku tego dnia zaplanowano także „Białą Noc” i galę wręczenia nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechnienia i ochrony kultury za 2016 rok.

W ramach obchodów „Święta Kielc” kielczanie będą mogli wziąć udział w zajęciach fitness, lekcjach tańca oraz innych atrakcjach nawiązujących do aktywności sportowej i ruchowej. W sobotę planowane są turnieje szachowe, przeciągania liny, żonglerki czy siłowania na rękę.

„Święto Kielc” wejdzie też do Parku Miejskiego, gdzie po stawie będzie można popływać kajakami. Na placu Literatów odbędą się pokazy sportów walki na specjalnie wybudowanym ringu.

Natomiast niedziela została zarezerwowana na tańce. Na Rynku zaprezentują się wszystkie szkoły tańca działające w Kielcach. Nie zabraknie także koncertów, występów kabaretowych i festynów. Na Rynku w niedzielę wystąpi między innymi zespół T.Love, zespół Rover oraz Tadek. Lista artystów nie jest jeszcze zamknięta.

Z okazji Święta Kielc zostaną uruchomione trzydniowe, specjalne linie kursujące od 19.00 do 01.30. Będą uzupełniały obecne już linie nocne N1 oraz N2. 

Rozkłady linii dostępne poniżej:

Rozkład linii A: Świętokrzyskie – Żytnia – Świętokrzyskie 

Rozkład linii B: Bukówka – Czarnowska – Bukówka

Rozkład linii D: Podklasztorna – Urząd Wojewódzki – Podklasztorna

Rozkład linii E: Ślichowice – Urząd Wojewódzki – Ślichowice