Wirusowa komunikacja miejska. ZTM wprowadza kolejne ograniczenia. Mieszkańcy zostają w domach!

Autobus linii numer 109 jadący ulicą Paderewskiego, przy skrzyżowaniu ze Złotą

Duże ograniczenia w związku z postępującą pandemią wirusa. ZTM wprowadza kolejne zmiany w kursowaniu autobusów.

W związku z dramatycznie niską frekwencją pasażerów oraz zwiększającą się ilością pracowników MPK, którzy potrzebują urlopu opiekuńczego na dzieci, ZTM od jutra wprowadza  kolejne ograniczenia w kursowaniu autobusów. Będą to kolejne zmiany w siatce połączeń od czasu wybuchu epidemii wirusa. O ostatnich pisaliśmy tutaj.

  • Linie 104, 105, 108 oraz 114 zostają ZAWIESZONE do odwołania
  • Linie 102, 106, 109, 112, 113 w dni robocze, będą kursowały według rozkładów jazdy jak w soboty, rozkłady niedzielne bez zmian

Stale obserwujemy sytuację przewozową i reagujemy odpowiednimi działaniami – wyjaśnia ZTM Kielce. Ograniczenia wprowadziliśmy z uwagi na znacznie niższą frekwencję pasażerską, ale niektóre szczytowe kursy będzie uzupełniać dodatkowymi pojazdami.

Nie sprzedajemy biletów

Wstrzymaliśmy sprzedaż biletów przez kierowców w autobusach komunikacji miejskiej. W związku z tym została wydzielona strefa w okolicy kabiny kierowcy. O tym, że jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie informuje specjalne oznakowanie – strefa jest oklejona taśmą wraz z kartką informującą.

Sami otwieramy drzwi

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 do odwołania w autobusach wyłączyliśmy przyciski tzw. ciepłe guziki. Drzwi otwierają kierowcy, bez konieczności używania przycisków wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.

Mniej pasażerów w pojazdach

Informujemy, że zgodnie nowymi obostrzeniami, autobus może przewozić w tym samym czasie ograniczoną liczbę osób!

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie tej zasady. Dziękujemy!

Zostańcie w domu i nie ulegajcie panice!

W obecnej sytuacji musimy po prostu za wszelką cenę siedzieć w domu, ponieważ ten sposób znacznie spowolnimy rozprzestrzenianie się wirusa, a tym samym zapobiegniemy potędze epidemii.

Wszystkie niezbędne informacje uzyskacie na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/koronawirus