„113-ka” ze zmniejszoną częstotliwością poza szczytem? „To tylko rozkład tymczasowy”

Mniej kursów linii nr 113, to efekt powakacyjnych zmian w kursowaniu autobusów

Mniej kursów poza szczytem

O połowę mniej kursów, poza godzinami szczytu, wykonywać będzie w nowym rozkładzie linia nr 113. O poranku i popołudniami liczba kursów pozostała bez zmian. Jest to efekt ciągłych remontów ul. Husarskiej i Wapiennikowej. W godzinach 9.00 – 14.00 linię obsługiwać będzie mniej autobusów, a w pozostałych godzinach częstotliwość pozostała bez zmian.

Jak informuje rzecznik ZTM, Grzegorz Witkowski, W wakacje rozkład miał być bardziej „obcięty”, ale po skargach pasażerów zwiększono częstotliwość. Na chwilę obecną, jest to rozkład tymczasowy – wyjaśnia rzecznik. Jak dodaje, we wrześniu zostanie zamknięta ul. Wapiennikowa, a wtedy linia nr 113 otrzyma kolejny, tymczasowy rozkład jazdy, dlatego obecna częstotliwość kursowania nie jest na stałe.

ZTM będzie na bieżąco obserwować sytuację napełnień i wprowadzać potrzebne korekty.

Zamknięcie Wapiennikowej

Zgodnie z deklaracjami wykonawcy między 15 a 20 września planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu zmian w organizacji ruchu – wyjaśnia Miejski Zarząd Dróg. Ulica Wapiennikowa zostanie zamknięta dla ruchu kołowego od ul. Emilii Plater, do ul. Tarnowskiej.

Nie będzie możliwości przejazdu autobusami przez całą długość wspomnianej ulicy, dlatego przed Zarządem Transportu Miejskiego kolejne wyzwania. Do zmiany pójdą trasy i rozkłady jazdy linii 34, 54 i 113. Linia 34 prawdopodobnie od cmentarza przy ul. Ściegiennego pojedzie do pętli ul. Weterynaryjnej.

MZD przyznaje, że nie otrzymał jeszcze terminarza prac wykonawcy, ale utrudnienia potrwają na pewno do przyszłego roku. Wszystkie ulice będą mieć nowe przystanki, wiaty oraz bus-pasy.

Inwestycja ma kosztować 28,5 miliona złotych, ale Unia Europejska pokryje 85 procent kosztów.