Weekendowe zmiany w komunikacji i… dwie linie specjalne, z identyczną trasą. ZTM: To dla dobra pasażerów.

W najbliższy weekend, 8 i 9 września, odbędą się dni otwarte Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbywającego się w Targach EXPO Kielce.

Zwiększone zapotrzebowanie

Zarząd Transportu Miejskiego liczy się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na przewozy we wspomniany weekend, dlatego linie kursujące do Targów Kielce o numerach 25 i 36 będą obsługiwane przez pojazdy wielkopojemne (przegubowe).

Dodatkowo, uruchomione zostaną dwie linie specjalne 100 oraz 100B. Obie linie kursować będą na tej samej trasie, łącząc Targi Kielce z ul. Żytnią.

Zamiast dać jedną linię częściej, to ZTM zrobił dwie linie z taką samą trasą – czytamy w wiadomości od Pani Anny, która nie była jedyną osobą wyśmiewającą zabieg urzędników. My również byliśmy zdziwieni.

Dwie linie to celowy zabieg

Jak wyjaśnił nam rzecznik ZTM, Grzegorz Witkowski, uruchomienie drugiej linii w ślad obecnej linii nr 100, wynikało z troski o potrzeby pasażerów.

Rozważaliśmy zwiększenie częstotliwości kursowania linii nr 100, ale ostatecznie została uruchomiona linia bliźniacza. – wyjaśnia rzecznik. Zwiększenie częstotliwości linii nr 100, tylko na jeden weekend, wprowadziłoby zamieszanie wśród pasażerów, gdyż w kolejny weekend również są targi, a linia musiałaby wrócić do poprzedniego rozkładu jazdy.

Jak dodaje rzecznik, pasażerowie lubią spisywać sobie godziny odjazdów i zapamiętywać rozkład, dlatego zmiana godzin tylko na jeden weekend, wprowadzałaby pasażerów w błąd. – kończy rzecznik ZTM.

Jak pojadą autobusy?

Linia nr 100 i 100B kursować będą w łącznym takcie co 30 minut, z ul. Żytniej.

Niestety kursy obu linii specjalnych nie zostały dostosowane do godzin kursowania linii nr 25 i 36, w konsekwencji wiele kursów odjeżdża jednocześnie.

  • W weekend (sobota i niedziela) uruchomione będą linie specjalne S1 i S2 obsługujące festiwal na Kadzielni
  • Od Soboty 8 września zmienią się również rozkłady jazdy linii nr: 2, 103, 107, 108.
  • W niedzielę 9 września, uruchomiona będzie linia SK kursującą w Świętym Krzyżu.
  • Od Poniedziałku 10 września trasa linii nr 3 zostanie wydłużona z Geoparku do pętli P+R Bukówka