Więcej kursów „14stki” to Niestachowa. Początek kampanii wyborczej burmistrza?

Zmiany na linii nr 14 – więcej kursów do Niestachowa.

5 kursów więcej

Od najbliższej soboty, 18 sierpnia, zmienia się rozkład jazdy lini nr 14. To efekt wniosku gminy Daleszyce, do które się przychylamymówi Grzegorz Witkowski, rzecznik prasowy ZTM Kielce. Wydłużamy wszystkie kursy z Cedzyny Zalew do pętli w Niestachowie – wyjaśnia rzecznik.

Łącznie jest to o 5 więcej kursów realizowanych do gminy w dni robocze, co oznacza kursy średnio co 1,5 godziny. Dzięki temu zlikwidowane zostałī warianty linii, a rozkład stał się nieco czytelniejszy. Niestety, w weekendy dostępność do komunikacji pozostaje na dramatycznym poziomie. 3 kursy w soboty, i dwa w niedzielę. Nowy rozkład linii nr 14 dostępny jest TUTAJ.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że za liczbę kursów odpowiada gmina, do której kursuje linia. ZTM nie ma wpływu na liczbę realizowanych do danej gminy połączeń i nie może wprowadzać zmian, bez jej zgody, bowiem to gmina opłaca kilometry realizowane poza rejonem gminy Kielce.

Czy zwiększenie ilości kursów jest początkiem kampanii wyborczej Dariusza Meresińskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce?