Jak nie drzwiami, to… budżetem. JakDojadę.pl w Budżecie Obywatelskim.

Od wielu lat mieszkańcy oraz kilku Radnych zabiega o wprowadzenie systemu „jakdojadę.pl” do stolicy województwa świętokrzyskiego. Odpowiedz jest zawsze ta sama, czyli „niedasie”. Jako Kielecka Platforma Komunikacyjna przedstawimy projekt wprowadzenia tego systemu w Budżecie Obywatelskim.

Zbyt stare oprogramowanie

W Kielcach, do układania rozkładów wykorzystywany jest program Busman CB, który pracuje w środowisku HTML. Języka HTML nie jest w stanie odczytać program „jakdojadę.pl”, gdyż nie korzysta z niego praktycznie żadne inne miasto. Koszt aktualizacji oprogramowania, które działa w naszym mieście jest zbyt wysoki, dlatego nei został uwzględniony po raz kolejny w budżecie miasta Kielce. Jak Informuje City – nav, twórca wyszukiwarki jakdojade.pl – Do wdrożenia potrzebujemy danych z rozkładami jazdy w formacie kursowym wraz ze współrzędnymi geograficznymi przystanków oraz kodami przystanków (najlepiej przypisanymi do rozkładów). Ważne jest, aby ZTM wysyłał informację o zmianach rozkładów do City – nav z odpowiednim wyprzedzeniem. Bez aktualnych danych usługa planowania podróży niestety staje się bezużyteczna.

Budżet Obywatelski pomoże

Jeśli Mahomet nie chce przyjść do góry, to góra przyjdzie do Mahometa. Przedstawimy wdrożenie systemu w Budżecie Obywatelskim. Mamy pełny kosztorys wydatków, jak musi ponieść miasto i nie są to ogromne kwoty. Jednorazowa opłata wdrożenia systemu i jego utrzymanie przez 3 lata, to koszt 20 tysięcy złotych. Co więcej, miasto bez problemu mogło rozłożyć te koszty na raty tj.: 2000 zł za wdrożenie systemu i 700zł miesięcznie. Co to jest dla budżetu miasta? Jak widać, Prezydent woli kupować nowe samochody dla siebie za 130 tysięcy,  niż pomagać pasażerom komunikacji miejskiej. Dodając do tego koszty aktualizacji systemu, projekt w Budżecie Obywatelskim powinien zamknąć się w granicach 50 tysięcy złotych.

Co jest zawarte w cenie systemu?

  • Uruchomienie planera połączeń w domenie jakdojade.pl dla komunikacji miejskiej w Kielcach na wszystkich platformach: Web, Android, iOS
  • Aktualizacja rozkładów w wyszukiwarce
  •  Utrzymanie API dla miasta
  • Bieżące aktualizowanie rozkładów, listy przystanków itp,
  • Utrzymanie serwera dla miasta tak, by obsłużyć dowolną liczbę zapytań użytkowników
  • Monitorowanie zmian w komunikacji i serwisowanie aplikacji
  • Widżet wyszukiwania na stronę www przewoźnika
  • Możliwość rozszerzenia usługi o sprzedaż biletów komunikacji miejskiej i monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym
  • Utrzymanie systemu przed 3 lata od daty zawarcia umowy

 

O jakdojade.pl 

Jest to najpopularniejszy planer podróży komunikacją miejską w Polsce, który funkcjonuje w 26 miastach. Aplikacja z powodzeniem będzie mogła zastąpić aplikację „myBus online”, która obecnie pracuje w Kielcach. Planowane jest wprowadzenie sprzedaży biletów poprzez aplikacje mobilne, z których korzysta kilka milionów osób. Do systemu wprowadzane są dane o rzeczywistym położeniu pojazdów komunikacji miejskiej z nadajników GPS, a Użytkownik dostaje propozycje trasy w oparciu o prawdziwe czasy odjazdów i lepiej planuje swoje podróże. Dodatkowo obsługuje tymczasowe zmiany w komunikacji (święta, remonty, objazdy) i posiada wysoką wydajność serwerów, by obsłużyć dowolną ilość zapytań
JakDojade.pl to: 3 200 000 Użytkowników miesięcznie, 40 000 000 zapytań o trasę miesięcznie, 30 000 000 odwiedzin z urządzeń mobilnych (liczba stale rośnie)

Dodatkowe atuty:

• Przemyślana użyteczność aplikacji i wysoka jakość wkładanej pracy w rozwój

• 26 polskich miast w zasięgu kliku

• Jedna z najczęściej pobieranych polskich aplikacji mobilnych i jedna z najpopularniejszych stron www w Polsce

• Zaawansowany algorytm dobierania optymalnych tras

• Kopalnia wiedzy o transporcie miejskim i pasażerach

Czy zagłosujesz na ten projekt w Budżecie Obywatelskim?

Loading ... Loading ...