Na weekend ZTM zawiesza linie 27 i 29, ale pojadą tymczasowe. Ze względu na zamknięcie ul. Chorzowskiej.

Tym razem na krótko, ale to nie ostatnie zamknięcie.

PKP PLK informuje o ponownym zamknięciu przejazdu kolejowego na ul. Chorzowskiej.

PKP PLK informuje

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały przebudowę przejazdu na ul. Chorzowskiej w Kielcach do końca czerwca br. – poinformowała nas Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK. Ze względu na duże natężenie ruchu w tym miejscu i ograniczanie niedogodności dla kierowców i pobliskich przedsiębiorstw, prace zaplanowano w weekendy w dn. 15-17, 22-23 i 28.06-01.07.2018 r. – dodała rzecznik. Remont przejazdu obejmie wymianę podkładów, tłucznia i nawierzchni drogowej oraz przebudowę odwodnienia obiektu.

Problemy na liniach 27 i 29

Podczas ostatniego trzydniowego zamknięcia, w komunikacji miejskiej panował chaos. ZTM nie zmienił rozkładów jazdy, a skrócenie trasy o 40 minut sprawiło, że autobusy linii 27 i 29 jeździły zupełnie bez rozkładów. Problem najbardziej dotknął mieszkańców Bilczy, którzy z powodu braku rozkładu jazdy nie wiedzieli czy autobus w ogóle przyjedzie.
Wyszliśmy im na pomoc i w ubiegły weekend stworzyliśmy rozkład jazdy lini 29 w oparciu o czasu przejazdu.

Po naszej interwencji i wniosku o zmiany w ZTM zapewniono, że na kolejne zamknięcia zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w rozkładach i tak się stało.

Na czas zamknięcia przejazdu przy ul. Chorzowskiej, od 28 czerwca od godziny 16:00 do 1 lipca do godziny 8:00 zawieszone zostanie kursowanie linii 27 i 29.

Na ich miejsce utworzono tymczasowe linie 27B i 29B kursujące na skróconych trasach.

W rezultacie, inaczej pojadą 3-4 kursy, ale są to zmiany istotne dla mieszkańców Bilczy

Z rozkładami jazdy linii można zapoznać się poniżej:

Linia 27B

Linia 29B