Nowy przystanek przy Paderewskiego? MZD jest na tak i czeka na opinię Urzędu Miasta.

W związku z wnioskami pasażerów zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg z prośbą o utworzenie przystanku autobusowego na ul. Paderewskiego, dla linii zjeżdżających z ul. Ogrodowej. Obecnie są to linie 103 i N2. 

Zbyt duża odległość

Pasażerowie podróżujący linią nr 103 zgłaszali wielokrotnie potrzebę utworzenia takiego przystanku. Od Wojewódzkiego Domu Kultury do kolejnego przystanku, przy ul. Paderewskiego odległosć wynosi ponad 1,20km, a jak informowaliśmy w poprzednim artykule przystanki w centrum powinny być w odległości maksymalnej 400 metrów.

W związku z tym zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg z wnioskiem o utworzenie takowego przystanku. Był tu przystanek tymczasowy, a pas drogowy rozszerza się do lewoskrętu, więc miejsce jest. Nowa lokalizacja sprawi, ze raz na zawsze ukróci się nielegalne parkowanie samochodów w tym miejscu, które w godzinach szczytu jest nagminne.

MZD jest na tak

Miejski Zarząd Dróg wstępnie zaakceptował proponowaną przez nas lokalizację przystanku i czeka na opinię Urzędu Miasta oraz Zarządu Transportu Miejskiego. Ten pierwszy, to wydział zarządzania ruchem drogowym i mobilnością, odpowiada za organizację ruchu na ulicach miasta, która przy utworzeniu przystanku musi zostać zmieniona. Zarząd Transportu Miejskiego, z przyczyn oczywistych jako organizator transportu musi się na ten temat wypowiedzieć i nie powinien wypowiadać się negatywnie chyba, że zrobią to złośliwie…

Tylko dla dwóch linii

Na początku przystanek ma obowiązywać dwie linie zjeżdżające z ul. Ogrodowej w Paderewskiego czyli linią nocną N2 oraz linię nr 103. Pasażerowie tej linii bezproblemowo będą mogli wysiąść i dojść np. na ul. Żytnią, Kaczmarka czy do Parku im. Staszica. Nie wykluczone, że z powodu zlokalizowanej tam przychodni „ARTIMED” w przyszłości zatrzymają się również inne linie autobusowe.

Przystanek ma znajdowac się w okolicy skrzyżowania ul. Paderewskiego z ul. Równą, na wysokości piekarni „PIEKIEŁKO” i Centrum Obuwia „AGA”.

Oczekujemy na decyzję Urzędu Miasta. Trzymajcie kciuki!