Prezydent gubi się w swoich odmowach? To ZTM „nabija go w butelkę”!

Chcieliśmy, żeby linie 0Z i 0W rzeczywiście stały się liniami, które kursują przez centrum miasta. Obecnie korzystają z nich ludzie nie dla tego, aby dostać się do centrum, a jedynie bezpłatnie dojechać do osiedla KSM, bazarów i dworców. 

Propozycja zmiany tras

Zaproponowaliśmy skierowanie obu linii przez ścisłe centrum. Obie linie, przystanek początkowy i końcowy miałyby mieć na Rynku, przy restauracji Rozmaryn i Muzeum – dodatkowo pozytywnie wpłynęłoby to na uspokojenie ruchu.

Linia 0Z pojechać miała od ul. Żytniej przez: Gosiewskiego – 1. Maja – al. IX wieków Kielc – Bodzentyńską i do Rynku

Linia 0W pojechać miała od Seminaryjskiej przez: Śniadeckich – Plac Wolności – Plac Moniuszki – Kościuszki – Bodzentyńska i do Rynku

Co powiedział Prezydent na tę propozycję?

Ze względów technicznych tj.; szerokość niektórych ulic i skrzyżowań propozycja jest niemożliwa do zrealizowania.

Panie Prezydencie, pytami, gdzie niby ulica/skrzyżowanie jest za wąskie? Sprawdziliśmy z danymi Miejskiego Zarządu Dróg – wszystkie ulice, którymi zaproponowaliśmy skierować autobusy są szerokości takiej samej lub większej od obecnych ulic w centrum, którymi autobusy (nawet 12. metrowe!) się poruszają. 

Zmiana metody wyświetlania kierunku

Poprosiliśmy również o zmianę metody wyświetlania kierunku dla linii bezpłatnych tak, aby mieścił się w dwóch linijkach czyli:

URZĄD MIASTA  

LINIA BEZPŁATNA

Tutaj również zostaliśmy odesłani z niczym, dlaczego? Bo wprowadzenie wyświetlania dwuliniowego, w związku z technicznymi ograniczeniami, jest niemożliwe do zrealizowania. Zarząd Transportu Miejskiego chyba „nabił w butelkę” Pana Prezydenta, gdyż wiele autobusów w naszym mieście kursuje z kierunkami dwuliniowymi. Co więcej, gdy dochodzi do jakiejkolwiek zmiany trasy, to w liniach, w dwóch linijkach wyświetla sie informacja o kierunku i o zmianie trasy.