Problem z rozkładem „34-ki” przez remonty. ZTM uspokaja: „To rozwiązanie tymczasowe”

Od 21 lipca zmienia się rozkład jazdy i trasa linii nr 34, a jak się okazuje, to nie ostatnia modyfikacja.

Zamknięcie Husarskiej

Z uwagi na dwa warianty, linia 34 ma problem z utrzymaniem równego interwału czasowego – szczególnie w weekendy, kiedy częstość kursów spada. Jak się okazuje, o problemie doskonale wie Zarząd Transportu Miejskiego, ale jest to tymczasowe rozwiązanie na czas remontów.

ZTM ma natomiast twardy orzech do zgryzienia. Notorycznie zmienia się organizacja ruchu w okolicach ul. Wapiennikowej i Wojska Polskiego. Teraz, przed urzędnikami kolejny problem. W nocy z 30/31 lipca całkowicie zamknięta zostanie ul. Husarska – informuje Grzegorz Witkowski, rzecznik prasowy ZTM.

Na skrzyżowaniu ulic: Ściegiennego – Wapiennikowej i Husarskiej utworzone będzie rondo. Możliwa będzie jazda w ciągu ulicy Ściegiennego oraz Wapiennikowej. Husarskiej zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego.

Linia 34 wróci na swoją stałą trasę tj.: przez ul. Ściegiennego do ul. Wapiennikowej.  Niebawem czeka nas również otwarcie pętli przy ul. Pileckiego, gdzie linia 34 będzie mieć drugi kraniec. Obie zmiany zostaną wprowadzone jednocześnie, aby uniknąć dezorientacji pasażerów. Urząd uspokaja jednak – obecny rozkład linii 34 będzie modyfikowany i jest rozwiązaniem tymczasowym. Został przywrócony rozkład obowiązujący przez remontami, aby mieszkańcy Bukówki mogli jak najszybciej korzystać z nowego połączenia.

Docelowo, po zakończeniu utrudnień, linia 34 kursować będzie w takcie 15 minutowy, będzie to linia sztandarowa – chwali rzecznik. 

Nowy przystanek na Wrzosowej

Przystanek, o który walczyliśmy wspólnie z mieszkańcami Os. Ostra Górka oraz Os. Podhale wreszcie powstał. Nowa wiata stanęła tuż za zjazdem z Ronda Czwartaków, w kierunku centrum miasta. Na przystanku zatrzymają się wszystkie linie jadące ulicą Wrzosową i obędzie się bez korekt w rozkładach jazdy.

Jak poinformował rzecznik ZTM, czas przewidziany w rozkładzie jest odpowiedni na obsługę tego odcinka. Z obserwacji wynika, że ruch na ul. Wrzosowej maleje, po otwarciu ul. Pileckiego, dlatego punktualność autobusów znacznie się poprawiła.

W razie potrzeby rozkłady jazdy będą modyfikowane – zapewnia urzędnik.

Za około miesiąc planowane jest całkowite zamknięcie ul. Wapiennikowej, wtedy linia 34 pojedzie aż do pętli przy ul. Weterynaryjnej (dawniej Ściegiennego lecznica)