Od 7 kwietnia 14 linii pojedzie inaczej. Rusza remont ul. Wapiennikowej.

Długo zapowiadany remont ul. Wapiennikowej już niebawem. Linie pojadą objazdami.

Lada moment Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadzi zmiany w kursowaniu kilkunastu linii autobusowych. Roszady są konieczne, bo drogowcy ruszają z przebudową ulicy Wapiennikowej.

Termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu nie został jeszcze określony, ale już teraz należy przygotować się do zmianmówi Grzegorz Witkowski, rzecznik prasowy ZTM.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, pierwszym etapem będzie zamknięcie skrzyżowania ulic: Ściegiennego – Husarskiej – Wapiennikowej. Nie będzie dało się skręcić w ul. Ściegiennego, ani z niej zjechać.

14 autobusów do zmiany

Ciągiem ulic, które dotknie remont kursuje aż 14 linii autobusów, stąd zmiany w ich trasach są dużym wyzwaniem logistycznym. Przyległe i poboczne ulice nie są przystosowane do przejęcia tak dużego obciązenia, dlatego trasy objazdowe musiały zostać zaplanowane „z głową”.

Jak informuje rzecznik prasowy ZTM, trasy zostały już zaplanowane, a wkrótce zostaną zmienione rozkłady jazdy.

Pasażerowie będą musieli przygotować się na utrudnienia i opóźnienia autobusów.

Zmiany we fragmentach tras dotyczyć będą linii:  2, 4, 27, 29, 30, 34, 40, 44, 54, 103, 107, 108, 113 i N2.

Przestaje obowiązywać przystanek „Ściegiennego cmentarz”, dlatego osoby udające się do nekropolii zachęcamy do korzystania z przystanków:

Zachodnia brama cmentarza (od Kolporter Areny) –> „Ściegiennego / I LO Żeromskiego” oraz „Ściegiennego stadion”

Wschodnia brama cmentarza (od ul. Husarskiej) –> przystanek „Husarska” oraz tymczasowy przystanek „Czachowskiego”

W czasie objazdu, wszystkie linie obowiązywać będą przystanki na trasach objazdowych Wyłączony z obsługi zostanie przystanek „Sołtysiaka „Barabasza””

 • Autobusy linii nr 2, 30, 40 będą kursowały w dwóch kierunkach od ul. Ściegiennego przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Husarską, ul. Wapiennikową, al. Popiełuszki
  do ul. Ściegiennego, dalej wg swoich tras.
 • Autobusy linii nr 4 w kierunku ul. Zagnańskiej będą kursowały od ul. Szczepaniaka, ul. Husarską, ul. Sołtysiaka „Barabasza” do ul. Ściegiennego, dalej wg swojej trasy.
 • Autobusy linia nr 27 w kierunku os. Ślichowice będą kursowały od ul. Ściegiennego przez al. Popiełuszki, ul. Tarnowską, ul. Seminaryjską, ul. Ogrodową, dalej wg swojej trasy.
 • Autobusy linii nr 29 w kierunku Bilczy będą kursowały od ul. Ogrodowej przez ul. Seminaryjską, ul. Tarnowską , al. Popiełuszki do ul. Ściegiennego, dalej wg swojej trasy.
 • Autobusy linii nr 34 i N2 będą kursowały w dwóch kierunkach od ul. Ściegiennego przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Husarską do ul. Wapiennikowej. Przystankiem początkowym dla w/w linii będzie zatoka przystankowa po stronie północnej w rejonie skrzyżowania z ul. Dymińską.
 • Autobusy linii nr 44 w kierunku ul. Kusocińskiego będą kursowały od ul. Ściegiennego przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Husarską, do ul. Szczepaniaka, dalej wg swojej trasy.
  W kierunku centrum od ul. Marmurowej przez al. Legionów do ul. Krakowskiej, dalej wg swojej trasy.
 • Autobusy linii nr 54 będą kursowały w dwóch kierunkach od ul. Ściegiennego przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Husarską, ul. Wapiennikową, al. Popiełuszki do pętli autobusowej przy ul. Wrzosowej (przy sklepie Castorama).
 • Autobusy linii nr 103, 107, 108 będą kursowały w dwóch kierunkach od ul. Ściegiennego przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Husarską do ul. Szczepaniaka, dalej wg swoich tras.
 • W związku z likwidacją pętli autobusy linii nr 34, 54, 113, N2 będą zatrzymywać się na przystankach tymczasowych zlokalizowanych przy ul. Wapiennikowej.
 • Wybrane kursy linii 2, 4, 30, 34 będą tak jak obecnie obsługiwały przystanki zlokalizowane przy al. Legionów w rejonie stadionu miejskiego.

Dla autobusów komunikacji miejskiej zostaną utworzone przystanki tymczasowe:

 • przy ul. Wapiennikowej:
  w kierunku ul. Husarskiej     –  przy skrzyżowaniu z ul. Czachowskiego
  w kierunku al. Popiełuszki    –  przy skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego
 • przystanek początkowy dla linii 34 i N2 przy skrzyżowaniu ul. Wapiennikowej z ul. Dymińską.

Zmiany obowiązywać będą od 7 kwietnia! 

[pdf-embedder url=”https://komunikacja-kielce.pl/wp-content/uploads/2018/03/wapiennikowa.pdf”]