ZTM ogranicza kursy „N2”. Autobusy pojadą tylko w weekendy.

Po badaniach potoków pasażerskich urzędniczy podjęli decyzję ograniczenia kursów linii N2.

Tylko w weekendy

Jak poinformował Wyborczą p.o. wicedyrektora, Zbigniew Michnicki, – Zdecydowaliśmy, że zawiesimy funkcjonowanie tej linii od poniedziałku do czwartku. Będzie jeździła z piątku na sobotę i soboty na niedzielę. 

W okresie wiosennym i letnim linia notowała bardzo duże ilości pasażerów. W tym okresie rzeczywiście było przewożonych tylu pasażerów, żeby ta linia mogła funkcjonować. Obecnie, są to pojedyncze osoby. Chcielibyśmy, żeby komunikacją miejską podróżowało kilkanaście osób – informuje Michnicki.

Zimą zamknięto ogródki „piwne”, a ludzie częściej decydują się na pozostanie w domu.

Będzie kolejna ankieta

Po okresie zimowym, na wiosnę, ZTM planuje przeprowadzić ankietę przed wznowieniem kursów linii N2. Być może pojawią się nowe propozycje dotyczące trasy linii – wyjaśnia Michnicki.

Linia N2 kursuje na trasie dziennej linii nr 34. W kierunku Os. Kochanowskiego linia wjeżdża w ścisłe centrum miasta. Największy ruch pasażerski występuje na odcinku do Os. Kochanowskiego do ul. Tarnowskiej. Od al. Popiełuszki do Bukówki linia kursuje pusta.

Przypomnijmy, że linia N2 została uruchomiona po raz drugi i po raz kolejny z naszej inicjatywy. Pomysł poparło ponad 700 osób. 

W pierwszej wersji linia kursowała z Bukówki na Os. Herby.

Nasze zdanie

Zarząd Transportu Miejskiego po raz kolejny pokazał, że nie jest po to, aby ułatwiać życie pasażerom. Co prawda kursowanie „pustych” autobusów nie jest dobre dla budżetu miasta, ale można było wprowadzić inne rozwiązania.

Zwracamy także uwagę na to, że dwie linie nocne nie generują dużych wydatków. Trzeba wziąć pod uwagę istnienie wielu linii dziennych. które „wożą powietrze”, ale ich utrzymanie jest zgodne z wolą polityczną.