„113” wraca na starą trasę, bo chcieli tego mieszkańcy. Od soboty zmiana rozkładu.

Kilkadziesiąt pism, telefonów i maili od pasażerów, którzy żądali przywrócenia poprzedniego układu trasy linii nr 113

Na prośbę pasażerów

Linia nr 113 kursuje z Os. Świętokrzyskiego do szpitala przy ul. Kusocińskiego. Z powodu zamknięcia ulicy Wapiennikowej, linia została skierowana na trasę tymczasową, przez aleję Legionów i ulicę Jana Pawła II

Jak informuje rzecznik ZTM, Po otwarciu ulicy wzdłuż osiedla Kochanowskiego, podjęto decyzję o pozostawieniu linii nr 113 na trasie tymczasowej. Było to podyktowane chęcią „wyprostowania” trasy tej linii, gdyż poprzednia trasa okrążała wiele punktów miasta, co negatywnie wpływało na jej punktualność. – wyjaśnił.

Niestety, jak się okazuje, to nie spodobało się części mieszkańców linią nr 113 muszą dojeżdżać do Polikliniki i Archiwum Państwowego, którzy pisali również do nas prośby o interwencję w tej sprawie.

Rzecznik ZTM informuje, że do urzędu trafiło wiele pism, wiadomości oraz zgłoszeń telefonicznych, które ponaglały do przywrócenia tej trasy.

Mieszkańcy dopięli swego i linia od najbliższej soboty wróci na swoją poprzednią trasę tj.: przez ulice Żeromskiego – Wojska Polskiego – Tarnowską – Wapiennikową i Husarską.

Co było kiedyś?

Linia 113 to stosunkowo młoda linia, która powstała w ramach projektu dofinansowania z UE. W dużej części trasy pokrywała się z kursującą do końca 2012 roku linią 48, która łączyła Os. Świętokrzyskie z Os. Kochanowskiego. W listopadzie 2012 roku podjęto decyzję o likwidacji linii nr 48 i zastąpieniu jej w całości przez linię nr 113.