Będą zmiany na linii N2? „Rozważamy zmianę trasy i godzin kursowania”

Linia N2 została uruchomiona 8 kwietnia br. po zapytaniu pasażerów o wariant trasy. Na większości trasy cieszy się dużym powodzeniem wśród pasażerów, szczególnie w weekendy.

Problemem Bukówka

Na większości trasy linia notuje przyrost pasażerów. Szczególnie w weekendy autobusami podróżuje na prawdę dużo osób, nierzadko więcej, niż linią N1. Problemem okazuje się odcinek trasy od al. Popiełuszki do Bukówki, gdzie… autobusem jedzie tylko kilka osób. Są kursy, z który korzysta po kilka osób, zwłaszcza z autobusu jadącego z Bukówki. – wyjaśnia Zbigniew Michnicki P.O. Zastępcy Dyrektora ZTM. Damy jej jeszcze szanse i zobaczymy, jak będzie wyglądać obłożenie w wakacje. Korekty na pewno będą potrzebne, ale Decyzję podejmiemy po wakacjach i wcześniej przeprowadzonych konsultacjach społecznych – zapewnia Michnicki. 

Zmiana trasy albo godzin

Urzędnicy rozważają dwa rozwiązania: korekty w przebiegu linii lub zmiany w godzinach kursowania. Być może będzie to linia tylko weekendowa – mówi Michnicki. Zmiana trasy najpewniej dotyczyć będzie odcinka od al. Popiełuszki do Bukówki, którym podróżuje najmniej pasażerów. Być może linia zakończy trasę na pętli przy ul. Wrzosowej albo pojedzie do pętli przy ul. Ściegiennego. Obsłuży dodatkowo Dyminy i okoliczne ulice. Wszystko będzie poddane konsultacjom. Możliwe również, że linia zamiast ul. Paderewskiego pojedzie obok Dworca.

Są rozwiązania

Pasażerowie, jako jeden z mankamentów linii podają, że obie linia dublują się na odcinku od ul. Jaworskiego do ul. Sandomierskiej. Może wartowałoby np. zmienić trasę linii N1 tak, żeby jechała Warszawską w obu kierunkach, a nie al. Solidarności. Często zgłaszana jest również potrzeba nocnego skomunikowania rosnącej dzielnicy Dąbrowa oraz Os. Sieje. Mieszkańcy Os. Ksm zgłaszają zaś potrzebę obsługi ich osiedla przez wjazd w ul. Szczecińską i Bohaterów Warszawy.