Będzie nowy przystanek na al. Solidarności. Wnioskowali o niego mieszkańcy ulicy Leszczyńskiej.

Zrzut ekranu 2021 08 20 o 14.56.06

Mieszkańcy walczyli o ten przystanek od wielu lat. W końcu powstanie i obsłuży ten fragment miasta.

Skrzyżowanie z Leszczyńską

Nowy przystanek autobusowy, powstanie na Buspasie w ciągu alei Solidarności, za skrzyżowaniem z ulicą Leszczyńska (w stronę Os. Bocianek i Galerii Echo). Nowa lokalizacja ma przede wszystkich odpowiedzieć na zapotrzebowanie mieszkańców ulicy Leszczyńskiej i jej przecznic. Będzie on również dużym wsparciem dla Szkoły Podstawowej nr 15, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego przystanku.

Obecnie odległość między przystankami „al. Solidarności / Sandomierska” oraz „al. Solidarności / al. Tysiąclecia” wynosi ponad 600 metrów.

Drugi przystanek ma powstać po przeciwnej stronie, za skrzyżowaniem z ulicą Niską. Niestety z uwagi na prace przy magistrali MPEC, powstanie on nieco później niż ten po stronie ulicy Leszczyńskiej.

Trwa zagęszczanie sieci przystanków

Projekt zagęszczenia sieci przystanków to obecnie jedno z najważniejszych zadań realizowanych przez MZD, na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego. Jest to ukłon urzędu w stronę pasażerów, którzy mają utrudniony dostęp do komunikacji miejskiej.

Niedawno informowaliśmy o decyzji utworzenia nowych przystanków na ul. Karczówkowskiej. My skierowaliśmy kolejne wnioski, o utworzenie nowych przystanków, m.im. na ulicy Ogrodowej (przy ulicy Spacerowej) oraz na ulicy Paderewskiego (przy ulicy Równej) dla linii 103, jadącej w stronę alei na Stadion.