Blisko 5 tysięcy kary dla MPK, bo kierowcy omijali Herby. ZTM twierdzi, że to ewidentna wina przewoźnika.

19 kursów zostało wykonanych niezgodnie z trasą w ostatnią sobotę.

Mieszkańcy Herbów zdezorientowani

Od wczesnego, sobotniego poranka za pomocą formularza zgłoszeniowego ZGŁOŚ TO mieszkańcy słali zgłoszenia o problemie na Os. Herby. Blisko 30 zgłoszeń w ciągu godziny dotyczyło braku jakiegokolwiek autobusu na ul. 1 Maja i Pawiej.

Dyspozytor twierdził, że nie wiedział, ale informację otrzymał…

Czekam na autobus od 20 minut, nie przyjechał żaden, a powinno być ich już 5pisze w zgłoszeniu jedna z pasażerek. 

Jak się okazuje, przepływ informacji u przewoźnika nie jest wydolny. Zaplanowane kilka dni wcześniej zamknięcie ulicy Pawiej zostało odwołane, ale… informacja nie dotarła do kierowców. Autobusy kursowały przez ul. Hubalczyków i ul. Łódzką omijając ul. 1. Maja (Os. Herby) oraz ul. Pawią. Mimo interwencji pasażerów, blisko 20 kursów zostało wykonanych niezgodnie z trasą.

Informowaliśmy Przewoźnika o odwołaniu zaplanowanych prac i tym samym zmian w rozkładach – informuje Marian Sosnowski, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. Jest to ewidentna wina MPK, dlatego nałożyłem karę 4700zł, za nieuzasadnione zmian tras 19 kursów – tłumaczy dyrektor. Nie wycofam się, nie ma żadnych podstaw do anulacji tej kary – kończy dyrektor Sosnowski.

Oczekujemy na komentarz Przewoźnika do tej sytuacji.

Przypomnijmy!

W weekend 4 i 5 sierpnia zamknięta dla ruchu kołowego miała zostać ul. Pawia. Autobusy miały pojechać objazdem przez ul. Hubalczyków, omijając tym samym przystanki: „1 Maja os. Herby”, „Pawia / Skrzetlewska” oraz „Pawia / Łódzka”.

Miejski Zarząd Dróg odwołał jednak planowane zamknięcie, które zostało zaplanowane na weekend 11-12 sierpnia.