Groził kontrolerowi i wybił szybę w drzwiach autobusu, bo… nie miał biletu. Grozi mu 5 lat więzienia.

Wczoraj kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach zatrzymali 32 –letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o to, że  w minioną niedzielę wybił jedną z szyb w miejskim autobusie i uciekł by uniknąć odpowiedzialności za brak biletu. Teraz za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Cała sytuacja miała miejsce 27 listopada, około godziny 16. W jadącym autobusie, kontroler rozpoczął kontrolę biletów. Po chwili okazało się, że nie miał go jeden z przebywający w pojeździe mężczyzn. Rewizor poprosił pasażera o okazanie dowodu osobistego, a następnie zaczął sporządzać dokumentację. Mężczyzna w pewnym momencie wyrwał kontrolerowi swój dokument tożsamości oraz wypisywany blankiet. Gdy w autobusie wywiązała się kłótnia pasażer stał się agresywny i zaczął się odgrażać. W chwili zatrzymania się pojazdu, mężczyzna wybił szybę w drzwiach autobusu i uciekł by uniknąć odpowiedzialności.

O całej sytuacji natychmiast zostali powiadomieni funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Kielcach, którzy od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Natychmiastowe działanie i drobiazgowa praca kryminalnych przyczyniła się do szybkiego ustalenia osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. Wczoraj tuż po godzinie 12 został zatrzymany 32 –letni kielczanin. Teraz za uszkodzenie szyby o wartości blisko 1400 złotych odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Rzecznik Prasowy KWP Kielce