Udało się! System „jakdojadę.pl” zawita do Kielc. „Finalizujemy transakcję”.

W ciągu dwóch miesięcy, w Kielcach ruszy, działający z powodzeniem w wielu miastach Polski, system jakdojadę.pl

Dodane: 13-07-2017 g. 15.01 / Autor: KPK

Presja ze strony pasażerów

W sprawie wprowadzenia systemu pisaliśmy wiele pism i petycji. Wystąpiliśmy do dystrybutora systemu o stworzenie oferty handlowej dla miasta Kielce, którą przedstawiliśmy Prezydentowi miasta Kielce oraz Zarządowi Transportu Miejskiego w Kielcach. Planowo, zamierzaliśmy również złożyć ten projekt do budżetu obywatelskiego, o czym pisaliśmy TUTAJ. 

Urzędnicy z Zarządu Transportu Miejskiego ugięli się i wyrazili chęć wprowadzenia tego systemu do Kielc. Jak informuje Aleksandra Sikorska, przedstawiciel firmy city-nav, wszystko jest już w fazie końcowej. Sprawę potwierdza również Zbigniew Michnicki, p.o Zastępcy Dyrektora ZTM. 

Bardzo mnie cieszy ta informacja – mówi nam Agata Wojda, Radna miasta Kielce. To obecnie jedna z najbardziej funkcjonalnych aplikacji dostępnych na rynku dla pasażerów komunikacji publicznej. Już w ubiegłym roku, po kontakcie z administratorami jakdojade.pl, kierowałam do ZTM pytania i rekomendacje w tej sprawie. Fakt, że w końcu się udało to świetna wiadomość dla wszystkich pasażerów, także turystów odwiedzających nasze miasto.

Planowo system ruszy na przełomie sierpnia i września.

Uzyskanie danych z programu danych, w formacie akceptowanym przez jakdojade.pl wiąże się z aktualizacją używanego ZTM Kielce programu do układania rozkładów jazdy, której koszt to około 30 000 zł netto. Jeśli chodzi o koszty utrzymania aplikacji, to w modelu płatności jednorazowej ok. 20 000 zł netto lub w modelu abonamentowym 2000 zł netto jednorazowo za wdrożenie i 700 zł netto opłaty miesięcznej przy umowie na 3 lata.

Wdrożenie systemu to niewątpliwy sukces dla naszej działalności. Zawdzięczamy go szczególnie pasażerom i mieszkańcom miasta Kielce, którzy aktywnie uczestniczą w działaniach Kieleckiej Platformy Komunikacyjnej.

Oficjalna oferta handlowa dla miasta Kielce:

[pdf-embedder url=”https://komunikacja-kielce.pl/wp-content/uploads/2017/07/Jakdojade_OfertaKielce.pdf”]