Nie bądź lamusem. Na groby jedź autobusem! Komunikacja miejska na pełnych obrotach.

Okres Wszystkich Świętych wiąże się standardowo z dodatkowymi ograniczeniami dla kierowców samochodów osobowych.

11 linii specjalnych

Aż 11 linii specjalnych, oznaczonych literą C będzie wozić kielczan do pobliskich nekropolii. Oprócz nich wzmocnione zostaną zwykłe linie, które kursują w okolicach cmentarzy.

W okresie Wszystkich Świętych komunikacja miejska od soboty 30 października do poniedziałku 1 listopada 2021 roku będzie wzmocniona o dodatkowych jedenaście specjalnych linii C1C2C3C4C5C6C7C8C9C10 i C11. Ponadto autobusy linii 4303444 i 106 będą kursować ze zwiększoną częstotliwością wg. rozkładów umieszczonych na przystankach jako linie: 4C30C34C44C i 106C.

Uwaga! W od soboty 30 października do 1 listopada 2021 roku zawieszone zostaje kursowanie autobusów 0W0Z oraz linii cmentarnych CFZ.

Ponadto:

  • w Cedzynie autobusy podjeżdżają pod bramę cmentarza,
  • przystanek „Ściegiennego cmentarz” w Kielcach będzie jednocześnie przystankiem końcowym i początkowym dla linii specjalnych.
  • autobusy linii specjalnych C4C6C8C10C11 od przystanku „Ściegiennego cmentarz” zostaną skierowane ulicą Husarską, aleją Legionów, ulicą Krakowską, Jana Pawła II i dalej wg właściwych tras.

 Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza przy ulicy Ściegiennego w Kielcach.

Od 30 października do 1 listopada na ulicy Ściegiennego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sołtysiaka Barabasza do Husarskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. W związku z powyższym:

– autobusy linii: 22730C34C44C oraz 103 jadące w kierunku centrum miasta (do WDK) zostaną skierowane objazdem przez ulicę Husarską, aleję Legionów, ulicę Krakowską do ulicy Jana Pawła II i dalej wg właściwych tras.

– autobusy linii 44C jadące w kierunku ulicy Kusocińskiego pojadą ulicą Ściegiennego z pominięciem ulicy Krakowskiej, alei Legionów i ulicy Barabasza.