Rozkłady jazdy po remarszrutyzacji. Mniej linii, więcej kursów i wygodne przesiadki.

ZTM opublikował wstępne rozkłady jazdy dla linii, które dotknie pierwszy etap remarszrutyzacji.

Przesiadki na inne relacje będą możliwe na przystankach „Bukówka” oraz „Wojska Polskiego Ostra Górka”. Rozkład jazdy linii numer 1 został dostosowany głównie do linii numer 34, której częstotliwość została zwiększona do 15 minut. Na przesiadkę nie będziemy czekać dłużej niż 5 minut!


Jedynka

Rozkład nowej linii numer 1, został ujednolicony. W dni robocze, przez większą część dnia linia będzie kursować w takcie godzinnym, co sprawia, że rozkład stał się bardzo przyjemny dla oka i łatwy do zapamiętania. Przykładowo mieszkańcy ulicy Kleckiej, pomiędzy godzinami 7 i 17 (czyli w godzinach, kiedy w autobusach jest najwięcej pasażerów), odjazdy będą mieć 27 minut po każdej godzinie. Przesiadki na inne relacje będą możliwe na przystankach „Bukówka” oraz „Wojska Polskiego Ostra Górka”. Rozkład jazdy linii numer 1 został dostosowany głównie do linii numer 34, której częstotliwość została zwiększona do 15 minut. Na przesiadkę nie będziemy czekać dłużej niż 5 minut!

ROZKŁAD JAZDY LINII NUMER 1

Dwójka

Dwójka pojedzie w takcie co 16 minut. Z uwagi na to, że najwięcej kursów realizowanych będzie do Sukowa Babie, będzie to główny wariant tej linii. Pozostałe relacje (Posłowice, Chorzowska, Granice) oznaczone są literami, jako kursy wariantowe.

ROZKŁAD JAZDY LINII NUMER 2


Popularna „34-ka”

Jak wspomnieliśmy wcześniej, częstotliwość tej linii została zwiększona do 15 minut. Zlikwidowano wszystkie kursy wariantowe (wjazdy w aleję Legionów). Wzmocniono obsługę Bukówki, poprzez wydłużenie tam wszystkich kursów kończących przy Starostwie Powiatowym. Rozkład jest bardzo czytelny i przyjazny dla pasażerów – nic tylko się przesiadać!

ROZKŁAD JAZDY LINII NUMER 34

A imię jego czterdzieści i cztery

Wzbudzająca kontrowersję (wśród kilku osób) zmiana na linii numer 44, z powodzeniem zastąpi linię numer 37, która zostanie zlikwidowana. Kursy linii numer 44 zostały zsynchronizowane z kilkoma liniami tak, aby mieszkańcy Os. Herby mogli korzystać z przesiadek.

ROZKŁAD JAZDY LINII NUMER 44

Chwilowe zawieszenie

Do jutra ZTM odroczył publikację nowego rozkładu linii numer 54. Z uwagi na wiele interwencji ze strony mieszkańców osiedla Herby, rozważana jest niewielka korekta trasy docelowej dla tej linii. Ostateczna decyzja zostanie podjęta jutro.

ROZKŁAD JAZDY LINII NUMER 54 DOSTĘPNY OD 28 MARCA

102-ka i 112-ka

Ta pierwsza nie wjedzie już w ulicę Massalskiego, a to dlatego, aby szybciej dotrzeć do centrum miasta. Mieszkańcy Niewachlowa zyskają więc doskonałą relację i możliwość przesiadek.

Linia 112, pojedzie w 30 minutowym takcie.

ROZKŁAD JAZDY LINII 102 / ROZKŁAD JAZDY LINII 112