Od lutego bilet kupimy… smartfonem. SkyCash wkracza do Kielc!

SkyCash to najszybszy i najwygodniejszy sposób kupowania biletów komunikacji miejskiej – wszędzie, 24 godziny na dobę. Bez pośpiechu, kolejek, odliczania drobnych czy konieczności szukania otwartego kiosku.

Po podłączeniu karty płatniczej MasterCard lub Visa nie trzeba nawet pamiętać o regularnym zasilaniu konta. Korzystanie ze SkyCash jest bezpłatne, a nabywane za jego pomocą bilety nie różnią się cenowo od kupowanych w kiosku lub automacie.

Zakończyliśmy już testy aplikacji. Bilet będzie można nabyć na dwa sposoby. Pierwszy to wpłata na bezpośredni numer konta ZTM-u, a drugi to poprzez wirtualną portmonetkę. Szacujemy, że będzie można ją zasilić do kwoty 20 złotych. Przy kupnie będzie trzeba wprowadzić numer boczny autobusu oraz numer linii, którą jedziemy – mówi Zbigniew Michnicki z kieleckiego ZTM-u.

Kontrolerzy biletów zostaną przeszkoleni pod kątem używania aplikacji SkyCash. Usługa wejdzie w życie 1 lutego.

Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, dzięki czemu w ogóle nie trzeba pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wtedy pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Po dokonaniu płatności kartą lub środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci aplikacji. Podczas kontroli wystarczy okazać ekran telefonu z wyświetloną zakładką „Bilety do kontroli”.

Posiadacze smartfonów z systemami Android, iOS (iPhone) i Windows Phone mogą pobrać SkyCash w dedykowanych sklepach z aplikacjami. W przypadku starszych telefonów aplikacja jest dostępna po wpisaniu w mobilnej przeglądarce internetowej adresu m.skycash.com lub po wysłaniu pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Po pobraniu SkyCash i zarejestrowaniu się w systemie pierwszy bilet w cenie do 4 zł można skasować za darmo.

O SkyCash
SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, pozwalający m.in. w szybki i wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w ponad 30 miastach w Polsce. Od grudnia 2014 r. SkyCash obsługuje sprzedaż mobilną biletów PKP Intercity, wprowadzając nową jakość w zakresie wygody, intuicyjności i szybkości transakcji. SkyCash pozwala także na zakup biletów do kina, wypłatę gotówki w bankomacie bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatność za domowe rachunki. Wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej i kart płatniczych. W 2014 roku, podczas Gali Mobility Trends, SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. Usługa mobiParking została uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers.