Trochę oddechu dla komunikacji miejskiej. Jest projekt zmian liczby pasażerów!

Niedawno rząd zaczął luzować obostrzenia w ramach odmrażania gospodarki. Więcej osób zaczęło znów przemieszczać się, co sprawia, że obecne limity są niemal niemożliwe do utrzymania. ZTM Kielce, wspólnie z uczestnikami Forum Organizatorów Transportu Publicznego apelował o zwiększenie dopuszczalnej liczby pasażerów.

Byli sceptyczni

Do niedawna rząd nastawiony był do tego sceptycznie.

Jak się okazuje, władze zdały sobie jednak sprawę, że dalsze utrzymywanie tak surowych obostrzeń przy kolejnych etapach odmrażania gospodarki będzie niewykonalne. Dzięki skierowaniu apeli do rządu, planowane jest wprowadzenie zmian w dopuszczalnej liczbie pasażerów.

Rząd zamierza wprowadzić zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ograniczeń i zakazów dotyczących epidemii. Liczba pasażerów w komunikacji miejskiej nie będzie mogła przekraczać 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, „określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu pojazdu”. Oznacza to, że limit pasażerów znacznie się zwiększy, co wpłynie zdecydowanie na budżet komumunikacji miejskiej i scesje pomiędzy pasażerami.

Pismo Zarządów Transportu Miejskiego

[pdf-embedder url=”https://komunikacja-kielce.pl/wp-content/uploads/2020/05/Pismo-FOT_PRM.pdf” title=”Pismo FOT_PRM”]