Wzmocniona komunikacja na Sylwestra 2019/20.

Noworoczna nocna komunikacja miejska pojedzie nieco inaczej, niż w zeszłym roku.

Wzmocnione linie nocne

Od wielu lat krytykowaliśmy uruchamianie linii specjalnych: A, B, D, E z okazji miejskiego sylwestra. Kursy pokrywały się z kursami linii nocnych, a sami pasażerowie nie wiedzieli zbyt wiele o ich istnieniu.

Podobnie jak cała siatka połączeń, nocne kursy również zostały zmodyfikowane.

Linie N1 i N2 zostaną wzmocnione. Na każdej z linii kursować będą trzy autobusy przegubowe, dzięki czemu nocne autobusy kursować będą co około 45-60 minut. Przesiadki pomiędzy liniami będą mogły być nadal realizowane na przystankach „Czarnowska” w obu kierunkach. Czas postoju autobusów to 5 minut. 

Kolejna zmiana

Modyfikacja zasad kursowania linii nocnych podczas Sylwestra, to kolejna potrzebna i bardzo dobra zmiana. Być może kursów mogłoby być więcej, lecz budżet komunikacji miejskiej nie jest z gumy, a Radni miejscy nie zgodzili się na podwyżkę cen biletów. Temat zmiany taryfy opłat ma powrócić podczas styczniowej sesji Rady Miasta i wtedy dowiemy się, czy nowy rok rozpoczniemy cięciami w kursach.

W nowy rok (1.01.2020) autobusy kursować będą według świątecznych rozkładów jazdy, a linie 34, 35 oraz 46 zostaną dodatkowo ograniczone.

Sylwester pod gwiazdami

Sylwester pod gwiazdami rozpocznie się w tym roku we wtorek 31 grudnia o godzinie 21. Najpierw zebranych na rynku będzie bawił dj Lisowski.

O godzinie 22 wystąpi kielecki zespół Tacy Sami, który zagra największe hity Lady Pank.

O godzinie 23 gwiazda zespół Poparzeni Kawa Trzy.

O godzinie 23.55 życzenia złoży prezydent Kielc Bogdan Wenta. Zaraz potem będzie toast noworoczny i pokaz laserowy. Jak wiele już nowoczesnych miast, Kielce odeszły od staromodnego pokazu fajerwerków, na rzecz nowoczesnego i widowiskowego pokazu laserów.

Wydarzenie organizuje Kieleckie Centrum Kultury