Z Zagórza na Świętokrzyskie? Po nowym roku…zmiany na linii 108 i nowe inwestycje.

Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o wnikliwym badaniu napełnień linii nr 108, które mają wykazać, czy zmiana trasy rzeczywiście jest potrzebna. Zaś po nowym roku, w naszym mieście zacznie przybywać urządzeń, o które walczyliśmy (i nie tylko my) od kilku lat. 

 

108-ka do zmiany?

Jak informuje dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego, do połowy grudnia prowadzone będą badania napełnień linii nr 108, a następnie zostanie podjęta decyzja „co dalej?”. Oczywiście wiadomym jest, że badania potwierdzą konieczność zmiany trasy, gdyż linia notuje tak niski próg pasażerski od 6 lat. Nagle nie wzrośnie ich liczba.

Linia 108 najprawdopodobniej zostanie skierowana na trasę, która wygrała w głosowaniu pasażerów na naszej stronie. Być może, ZTM będzie chciał przeprowadzić również swoją ankietę, albo ZNOWU zrobią wszystko po swojemu. (miejmy nadzieję, że tak się nie stanie).

Przypomnijmy, w głosowaniu wygrała propozycja skierowania linii nr 108 z Zagórza przez: Zagórską – Szczecińską – Sandomierską – al. IX wieków Kielc – Warszawska – Świętokrzyska – al. Solidarności – Nowaka-Jeziorańskiego – Os. Świętokrzyskie.

Docelowo, linia Taka trasa ma zapewnić połączenie Os. Świętokrzyskiego z ul. Sandomierską, które obecnie istnieje tylko w weekendy. Zapewnić dojazd do obu Galerii Handlowych, Politechniki Świętokrzyskiej oraz usprawnić komunikację miejską w rejonie Os. KSM i Zagórza.

Na trasy linii można nadal glosować tutaj:

Która propozycja?

Zobacz, jak głosują inni

Loading ... Loading ...

 

Nowy rok, nowe inwestycje

Nie jest tajemnicą, że w nowym roku mają rozpocząć się przetargi, które unowocześnią komunikację miejską w naszym regionie. Mowa o zakupie tablic koralikowych do każdego autobusu, 30 tablic elektronicznych na przystanki, wyposażenie większej ilości autobusów w zapowiedzi przystankowe, zakup nowych automatów do sprzedaży biletów oraz zakup autobusów hybrydowych. Z tych ostatnich korzystać będziemy dopiero od stycznia 2018 roku. Wiemy jednak, że będzie ich 25 sztuk, z czego 10 przegubowych i 15 standardowych.

Sprostowanie

Ostatnio podaliśmy informację o braku możliwości płatności kartą w nowych automatach. Okazuje się, że automaty będą wyposażone w system płatności kartą. Przepraszamy.