ZTM wprowadza Wielkanocne ograniczenia komunikacji miejskiej. #zostanwdomu

autobus przed urzędem miasta linia bezplatna

Jak co roku ZTM wprowadza ograniczenia w kursowaniu autobusów w okresach świątecznych. W tym roku jednak, jest to okres wyjątkowy, bo święta w towarzystwie pandemii. Urząd podjął decyzję na podstawie danych z potoków pasażerskich. Liczba podróżujący spadła o blisko 80%.

6 linii nie wyjedzie, a 4 pojadą inaczej

W związku z pandemią koronawirusa i okresem świątecznym, ze względu na znacznie zmniejszone zapotrzebowanie przewozowe ZTM wprowadza kolejne zmiany. Podjęliśmy decyzje o zawieszeniu kursowania linii: 25, 30, 33, 36, 54 i 106 na okres dwóch dni świątecznych (12 i 13 kwietnia) – poinformował ZTM. Decyzje zostały podjęte w taki sposób, aby na każdy ciągu można było wybrać zastępczą opcję podróży inną linią.

Ponieważ liczba pasażerów spada to dodatkowe ograniczenia i kursy według specjalnych rozkładów jazdy dotyczą linii 4, 34, 35 i 46. Autobusy nie będą wykonywać kursów oznaczonych w rozkładzie literą „N” – informuje ZTM.

Wirusowe ograniczenia

Stałe ograniczenia dotkną również aglomerację, ponieważ od soboty 11 kwietnia do odwołania:

  • zlikwidowany zostaje kurs linii numer 10 w niedziele i święta z godziny 22:40 z przystanku al. Szajnowicza–Iwanowa / Puscha w kierunku Ciekot oraz z godziny 23:30 z przystanku Ciekoty Żeromszczyzna w kierunku Kielc
  • zlikwidowany zostaje kurs linii numer 47 w soboty z godziny 22:50 z przystanku os. Ślichowice w kierunku Krajna oraz z godziny 23:36 z przystanku Krajno w kierunku os. Ślichowice

Zmiany mają związek z dramatycznie niską frekwencją pasażerów.

Przez dwa dni Wielkanocy (12 i 13 kwietnia / niedziela i poniedziałek) wszystkie autobusy będą kursować według świątecznych rozkładów jazdy. Jednocześnie pamiętać należy, że ZTM zawiesił kursowanie linii F, Z, 0W, 0Z, N2, 21, 39, 53, 105, 108 i 114 do odwołania.