Ponad 2 kilometry bez przystanków, bo… „chłop” wysypał gruz. Od soboty pilna zmiana trasy „44-ki”

8 Grudnia miało powstać połączenie, jakiego jeszcze w Kielcach nie było. Kusocińskiego – Malików przez Os. Herby. Miało powstać z wydłużenia linii nr 44. Powstanie, ale… bez przystanków. 

Trasa wydłużona, ale nowych przystanków nie ma

Nowe połączenie powstanie. Linia, wybranymi kursami (aż 11 w dni robocze, 5 w soboty i 3 w niedziele) pojedzie do pętli Malików. Niestety, nowy fragment trasy, który ma ponad 2 km, nie został wyposażony w nowe przystanki, więc linia przez 6 minut będzie jechać nie zatrzymując się. Po co to wydłużenie, pytają pasażerowie, skoro i tak nie mogą wysiąść nigdzie po drodze?

Przystanki będą, już wkrótce

Jak informuje Zbigniew Michnicki, kierownik działu Przewozów ZTM, Trwają prace związane z lokalizacją przystanków na ul Skrajnej. Z uwagi na to, że właściciel terenu przy ul. Długiej, na którym zawracały autobusy linii nr 44 wysypał gruz, w trybie pilnym, aby zachować obsługę ul. Długiej, przygotowaliśmy zmianę rozkładu jazdy i jedziemy przez ul. Skrajną do Malikowa. – wyjaśnia Michnicki. Na przystanki czekamy. – kończy.

Urzędnicy czekają

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, organ odpowiedzialny za ustawienie i lokalizowanie przystanków autobusów, utworzenie nowych przystanków autobusów musi poprzedzić zmiana organizacji ruchu na tej ulicy, takie są przepisy, informuje wydział Inżynierii Ruchu. Wpłynął do nas projekt związany z proponowanymi lokalizacjami, pozostaje nam go przejrzeć, zaopiniować i wysłać do Urzędu Miasta. Jeżeli nie będziemy mieli uwag, ani problemów z terenem, przystanki pojawią się już niedługo.

Z nowym, a jednocześnie tymczasowym rozkładem linii 44 można zapoznać się już na stronie ZTM klikając TUTAJ.